Öğretmen Diyarı

KPSS Lise/Ortaöğretim Sınavı Kaçta?
Kasım 2016'da Türkiye genelinde uygulanacak. ÖSYM tarafından uygulanacak olan sınav kapsamında, adaylar kamu personeli olabilmek için ter dökecekler. 

Saat 10.00 itibariyle başlayacak olan sınavda, adaylara toplam 120 soruluk Genel Kültür-Genel Yetenek testi uygulanacak ve adaylara 120 dakika süre tanınacaktır.

Adaylar Tarih 27, Coğrafya 18, Vatandaşlık 9, güncel bilgiler 6, Türkçe 30 ve Matematik 30 olmak üzere 120 sorudan en çok soruyu, hatasız şekilde yanıtlamaya özen gösterecekler.

ÖSYM, 20 Kasım 2016'da yapılacak olan KPSS Lise/Ortaöğretim sınavına girecek adaylara ilişkin bir duyuru yayınladı: "20 Kasım 2016 tarihinde uygulanacak olan 2016-KPSS Ortaöğretim sınavına katılacak adaylardan, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğraf bulunmadığı için sınava kabul edilemeyecek durumda olan adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri sınav günü 07.00 - 10.15 saatleri arasında açık tutulacaktır.

Bu amaçla Nüfus Müdürlüğü’ne giden adayın yanında, 2016-KPSS Ortaöğretim Sınava Giriş Belgesi ile 2 fotoğrafının olması işlemlerin daha kolay ve hızlı olmasını sağlayacaktır." 


Kamupersoneli.net|ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim