Öğretmen Diyarı

KPSS Lisans Sınavında Hangi Dersten Kaç Soru Sorulacak?
2016 KPSS Lisans Sınavında Hangi Dersten Kaç Soru Sorulacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavı kapsamında, binlerce aday, kamu personeli olabilmek için sınavda ter dökecek. Uzun hazırlıkların son günü, yani 22 Mayıs tarihinde vatandaşlar sınava katılım gösterecekler. İlgili sınav sonrası adaylar KPSS puanları üzerinden kurumlara yerleştirilmeye hak kazanacaklar. Bu kapsamda uygulanacak olan KPSS 2016 Lisans sınavında hangi derslerden kaç soru sorulacak, konu başlıkları neler olacak ve adayların dikkat etmesi gerekenler nelerdir, hep beraber inceleyelim.

Kamu Personeli Seçme Sınavı 60 Genel Yetenek, 60 Genel Kültür olmak üzere toplam 120 sorudan oluşuyor. Bu kapsamda tüm adaylara aşağıda soruların dağılımını ve konu başlıklarını da iletmeye çalışacağız. Sınava katılım gösterecek olan adayların incelemelerini tavsiye ediyoruz.

Genel Yetenek - 60 Soru

Genel Yetenek bölümü, Türkçe ve Matematik sorularından oluşmaktadır. Adaylara 30 soruluk olmak üzere 2 ders testi yöneltilmektedir. Bu kapsamda en önemli puan farkını da oluşturan derslerden birisi Matematik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genel Kültür - 60 Soru

Genel Kültür soruları Tarih dersinden 27 soru, Coğrafya dersinden 18 soru, Vatandaşlık bilgisinden 9 soru, Güncel bilgiler kısmından da 6 soru şeklinde adaylara yöneltilecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim