Öğretmen Diyarı

KPSS Haziran Ataması Memur Alım Takvimi

 Yılın ilk merkezi ataması Haziran ayında yapılacak ve kamu kurumlarına ne kadar memur alınacağı belli olacak. Atama sürecinde işleyiş ve kadroların belirlenmesi nasıl olacak?

İlk olarak kurumlar ihtiyaç duyduğu personel sayısını DPB'ye bildirecek Atama sürecinin ilk aşamasında tüm kamu kurum ve kuruluşları 2015 yılı için belirlenen kadro sayıları çerçevesinde ihtiyacı olan personel sayısını Devlet Personel Başkanlığı'na bildirecek. DPB tüm kuruluşlardan personel taleplerini toplayacak.

Bu talepler 09 Mart- 15 Mayıs 2015 tarihleri arasında alınacak. Taleplere Göre Oluşan Tercih Kılavuzu ÖSYM'ye gönderilecek Devlet Personel Başkanlığı, kurumlardan gelen personel taleplerini belirledikten sonra Haziran ataması için kadrolara göre tercih kılavuzunu hazırlayıp yayımlanması için 01 Haziran 2015 tarihinde ÖSYM'ye gönderecek.

ÖSYM Kılavuzu Yayımlayarak Adaylardan Tercih Alacak DPB tarafından gönderilen kadrolar ve tercih kılavuzu ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlandıktan sonra adaylardan 22 Haziran-01 Temmuz 2015 tarihleri arasında tercihler alınacak. Atama Yapılacak Kadro Sayısı ve Eğitim Seviyelerine Göre Kontenjanlar Ne Zaman Açıklanır? KPSS-2015/1 atamalarına ilişkin kamuya kaç memur alınacağı ve ayrılan kontenjanların dağılımı tercih kılavuzu yayımlanmadan 7-8 gün önce DPB tarafından açıklanacaktır.

Büyük bir olasılıkla bu tarihte 14-15 Haziran 2015 tarihleri olacaktır. 

 

Kaynak: www.kpsscafe.com.tr


 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol