Öğretmen Diyarı

KPSS  BRANŞ SIRALAMALARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2016 KPSS önlisans oturumunun sonucunda oluşan branş sıralamalarını hala açıklamadı. KPSS önlisans oturumunun sonuçları 8 Kasım'da açıklanmıştı. Adaylar KPSS puanlarını ve KPSS genel sıralamalarını öğrenebildiler. Ancak atamalarda belirli rol oynayacak branş sıralamalarının açıklanmaması adayların atanma ihtimalleri hakkında fikir yürütmelerine engel oluyor.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) önlisans oturumu puanlarına göre binlerce aday kamu personeli olma şansı yakalayacak. Tercih kılavuzu 21 Aralık 2016'da yayınlanacak ve adaylar buna göre tercihlerini yapacaklar. Tercih sürecine bir aydan fazla zaman olsa da adaylar, gelecekleri konusunda fikir edinebilmek istiyorlar. Bunun için de KPSS önlisans branş sıralamalarını öğrenmeleri önemli bir konumda bulunuyor. Zira atamalar genel sıralamaya göre değil branş sıralamalarına göre yapılacak. Bu aşamada puan ve genel sıralamadan çok branş sıralaması önem arz ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda KPSS branş sıralamalarının daha kısa süreler içinde açıklandığı görülmüştü. Örneğin 2014 KPSS branş sıralamaları, sonuçların açıklanmasından 5 gün sonra ilan edilmişti. Teknolojik gelişmelere ve 2016 KPSS önlisans sonuçlarının 8 gün önce açıklanmış olmasına rağmen branş sıralamaları hala açıklanmadı. Adayların, hayatlarına yön verecek süreçte atanıp atanamayacaklarını öğrenmeleri için ÖSYM'nin branş sıralamalarını açıklaması gerekiyor. Adaylar tarafından sıklıkla gelen talep ve geçen süre göz önünde bulundurulursa yakın zaman içinde sıralamaların açıklanacağı tahmin ediliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim