Öğretmen Diyarı

KPSS Başvurularında Adayların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar
 Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları başladı. KPSS başvuruları sırasında adayların dikkat etmesi gereken hususlar haberimizde. Bilindiği üzere 17 Mart 2016 tarihinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuru kılavuzu yayınlandı. Yayınlanan bu kılavuz ile 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları başlamış oldu.  Kamu Personeli Seçme Sınavlarının en erken oturumu 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak. Bu sınavlar doğrultusunda Kamu Personeli Seçme Sınavı başvurusu yapacak olan adaylar her oturum için 55 Türk Lirası para yatırmaları gerekiyor.  Adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı başvurularında ilk olarak son başvuru tarihine dikkat etmeleri gerekiyor.

Başvurular 31 Mart 2016 saat 23.59'a kadar devam edecektir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus başvurular 31 Mart 2016 saat 23.59'da sonlanacak. Ancak bu tarih başvuru merkezlerinden başvuru yapacak adaylar için geçerli değildi. İlk defa başvuru yapacak olan adaylar 31 Mart 2016 Perşembe günü mesai bitimine kadar başvuru yapabilecekler.  

Ancak internet dolayısı ile başvuru yapacak olan adaylar 31 Mart 2016 perşembe günü 23.59'a kadar başvurularını yapabilirler. Ayrıca adayların başvurularında dikkat etmeleri gereken bir husus da başvuru yapacakları fotoğraf son 50 aylık olması gerekiyor ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından onaylanmış olması gerekiyor aksi takdir de başvurular geçerli sayılmayacaktır.

 Kamu Personeli Seçme Sınavı başvurularında adayların başvuru ücretlerini doğru bankalara yatırmaları gerekmektedir. Başvuru ücretini doğru bir şekilde başvurularınızı tamamlayamazsınız. Daha sonra başvuru esnasında başvuru yapacağınız oturumları doğru bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Çünkü başvurularınızı yaptığınızda sonlanan başvuruyu tekrar geri alamazsınız.  
Bizler kpsscafe.com.tr olarak Kamu Personeli Seçme Sınavına girecek olan adaylara başarılar dileriz.

 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol