Öğretmen Diyarı

KPSS Adaylarının Ortak Şikayeti !
Kamu Personeli Seçme Sınavı sona erdi. Sınav sonrasında ise adayların ortak şikayetleri süre idi. Birçok adayın sınav sonrasında ki yorumları sürenin soruların çözümüne yetmemesi yönünde idi.

Bilindiği gibi Kamu Personeli Seçme Sınavı Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavı bugün 22 Mayıs 2016 tarihinde saat 9.30'da başladı ve sınav 11.30'da sona erdi. Sınavın ardından adayların bir çoğu sürenin yetmediğinden dert yandı. 

Bilindiği gibi KPSS'de adaylara 120 soru için 120 dakika süre tanındı. Adaylar sınav sonrasında ki yorumlarında soruların çözümlerinde sürenin yetersiz olduğunu belirttiler. Adaylar sınav sonrasında yaptıkları yorumlarda Matematik ve Türkçe testlerinin çok zaman aldığını ve bu derslerin sınav puanlamasında belirleyici rol oynayacaklarını belirttiler. 

Kamu Personeli Seçme Sınavında Türkçe testinden 30, Matematik testinden 30, Tarih testinden 27, Coğrafya testinden 18, Anayasa ve Vatandaşlık testinden 9 ve Güncel Bilgiler testinden 6 soru adaylara yöneltildi. 

Sınav hakkında yapılan yorumlarda Türkçe testinde bulunan paragraf sorularının zorlayıcı ve akıl karıştırıcı, şaşırtıcı nitelikte olduğu belirtilirken bu sınavda en çok zaman kaybı yaşandığı belirtildi. 

Sizlerde 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı hakkında görüşlerinizi alt taraftan yorum yaparak belirtebilirsiniz. Sınav sorularını hatalı sorunun olup olmadığını, zorlayıcı soruları yorum yaparak diğer KPSS adayları ile tartışabilirsiniz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim