Öğretmen Diyarı

KPSS 2016/1 Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
 Memur adaylarının heyecan ile beklediği KPSS 2016 Merkezi Yerleştirmeleri sonuçları sonunda açıklandı.
KPSS adaylarının merak içinde beklediği KPSS merkezi atama sonuçları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı. 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 12 Temmuz 2016 tarihinde resmi web sayfasında KPSS 2016-1 merkezi atamaları sonuçlarını ilan etti. 

Uzun zamandır KPSS memur adaylarının beklediği ÖSYM atama sonuçları sonunda belli oldu. ÖSYM merkezi atamaları için tercih robotu ve kadroları Devlet Personel Başkanlığı tarafından 16 Haziran 2016 tarihinde resmi web sayfasında yayımlanmıştı. 

O tarihten beri adaylar titizlik içinde kadroları inceledi. 22 Haziran 2016 tarihinde ise tercih işlemleri başlamıştı. 1 Temmuz 2016 tarihine kadar memur adayları tercih işlemlerini ÖSYM web sitesinden elektronik olarak yaptı. ÖSYM memur adaylarından tercih işlemleri için 15 TL ücret talep etmişti. Adaylar çok istemeyerek de olsa 11 Temmuz 2016 tarihine kadar ilgili bankalara tercih işlem ücretini yatırdı. 

 
Şimdi ise sıra geldi KPSS 2016-1 merkezi atamaları tercih işlemlerinin sonuçlanmasına... 

ÖSYM 12 Temmuz 2016 tarihinde ÖSYM Merkezi atamalarının sonuçlarını erişime açtı. Resmi web sayfasından duyurulan sonuçlara haberimiz aracılığı ile erişim sağlamaktasınız. Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim