Öğretmen Diyarı

KPSS 2016 Lise ve Önlisans Başvuruları İçin Sona Geliniyor

KPSS 2016 sürecinde, başvuru işlemleri de çok yakında bitecek... KPSS'ye lise düzeyinden girecek ortaöğretim adayları ve önlisans adayları büyük heyecan yaşıyor..

Sınava Başvurular Hangi Tarihler Arasında Yapıldı ve Yapılacak?

Sınava başvuru işlemleri, 9-24 Ağustos 2016 tarihlerinde yapılacaktır. Sürenin bitmesine de çok az bir zaman kaldı... 

Sınav Ücreti Ödeme İşlemleri:

Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 25 Ağustos 2016 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 25 Ağustos 2016 tarihinde saat 23.59’da sona erecek olup başvuru süresi uzatılmayacaktır. 

Sınav Başvuru Ücreti Ne Kadar?

KPSS sınav başvuru üceri 55 TL'dir.

Örneğin Sınava Başvurdunuz ama Parayı Yatırmadınız..

Sınava başvuru işlemini yaptığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacağından başvuru kayıt bilgileri iptal edilerek bu adayların bina/salon atamaları yapılmaz ve bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi düzenlenmez.

Başvuru İşlemlerinizi Teyit Edin...

   
Başvurusunu tamamlayan tüm adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan Aday İşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeli, başvurusunun tamamlandığını teyit ederek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmelidir.

KPSS Ne Zaman?

22-23 Ekim 2016 tarihlerinde yapılacak KPSS’nin süresi 2 saat (120 dakika) olacaktır. 

Adaylar Sınav Sonuçlarını Ne Zaman Öğrenebilecek?

ÖSYM Sınav Takviminde daha önce belirtildiği gibi, adaylar sınav sonuçlarını 10 Kasım 2016 tarihinde öğrenebilecekler... Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. 

Sınav Sonuç Belgeleri Basılmayacak:

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır.

Sınava girecek olan tüm ortaöğretim ve önlisans adaylarına başarılar dileriz...

Bu süreç ile ilgili tüm gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz...


Kaynak: www.kamupersoneli.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim