Öğretmen Diyarı

KPSS-2015/1 Haziran Atamasında Kritik Sürece Girildi


Uzun zamandır beklentilerin üst düzeyde olduğu KPSS-2015/1 atamasında artık gözler Devlet Personel Başkanlığına (DPB) çevrildi. Kamu kurum ve kuruluşları ihtiyacı olan personel sayısını DPB’ye bildirdi.

Bu süre 15 Mayıs 2015 tarihinde sona erdi. Sırada kadroların şekillenmesi işlemi var Kurumlardan gelen personel talepleri doğrultusunda DPB kadroları düzenleyerek tercih kılavuzunu oluşturmaya başladı. Bu işlem önümüzdeki hafta tamamlanmış olacak ve tercih kılavuzu 1 Haziran 2015 tarihinde ÖSYM’ye gönderilecek.

Memur Adayları için heyecan dorukta 2014 KPSS’ye giren milyonlar merakla aylardır kadro sayılarının ne olacağını bekliyor. Uzun zamandır tüm kamuoyu nezdinde yapılan haberler ve adayların girişimleri rekor bir atamanın gerçekleşmesi yönünde. Memur adayları Haziran’da 40 bin kadro açılması için yoğun bir çaba içerisine girerek bunca zahmetin ve emeğin boşa gitmemesini, hak ettikleri atama sayısını elde etmeyi hedeflemektedir. DPB Atanacak Memur Sayısını Ne Zaman Açıklar?

Düğümün çözüleceği tarih kpsscafe olarak tahminlerimiz ve bundan önceki atamaların neticesine göre 15-16 Haziran tarihleri olacaktır. ÖSYM, adaylardan 22 Haziran-01 Temmuz 2015 tarihleri arasında tercihlerini alacak ve bu tarihten 6 ya da 7 gün önce Devlet Personel Başkanlığı kaç kadroya yerleştirme yapılacağını açıklayacaktır.

Memur Adaylarının Beklentileri Karşılanmalıdır İyi bir hazırlık sürecinden geçerek KPSS’ye hazırlanan ve önemli bir çalışma gösteren adayların tek isteği kontenjanların  yüksek olması ve çalışmalarının karşılığını alabilmeleridir. Yüksek puanlarla bitirdiği bölümden kadro açılmadığı için mağdur olan yüzbinlerce aday vardır.

Özellikle son yıllarda İİBF ve Adalet Bölümleri bu konuda en büyük haksızlığı yaşayan alanlar olarak öne çıkmaktadır. Adını sayamadığımız birçok bölüm kendilerine açılmayan kontenjanlar nedeniyle çaresiz kalmaktadır. Kasım 2014 atamasında 5067 kadroyla yaşanan umutsuzluk KPSS- 2015/1 atamasıyla yerini coşkuya bırakmalıdır.

KPSS’nin sıradan öylesine yapılan bir sınav olmadığı açıklanacak yüksek memur kontenjanıyla son bulmalıdır.  

 

Kaynak: “www.kpsscafe.com.tr”


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol