Öğretmen Diyarı

KPSS 2010 iptal! Peki şimdi ne olacak?

ÖSYM'den son dakika KPSS kararı... ÖSYM 2010 yılı öncesi yapılan tüm KPSS sınavlarına ilişkin inceleme başlattı. KPSS soruşturma sonucunda adaylar yeniden sınava girecek.

ÖSYM Başkanı Ali Demir'den son dakika KPSS soruşturma açıklaması geldi. 

ÖSYM Başkanı Ali Demir,  2010'da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları'nda (KPSS) kopyaya ilişkin yürütülen soruşturmaya dair, "Bu konuda savcılıktan bize gelen her türlü talebi, kamuoyundan bize gelen her türlü uyarıyı, ihbarı biz son derece ciddi, titiz olarak alıyoruz. İncelemelerimiz, sadece 2010 öncesiyle kalmayacak. 2010 sonrasındaki sınavlarımıza da yeniden kritik bir gözle bakacağız. Hak ve adaleti zedeleyen her türlü unsuru ortadan kaldırmak adına incelemelerimizi yapacağız" dedi.

Demir yaptığı açıklamada, 2010 KPSS'de kopya gerekçesiyle eğitim bilimleri sınavının iptal edildiğini ve sınava ilişkin soruşturmanın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütüldüğünü hatırlattı.

ÖSYM'nin üniversiteye giriş sınavları ve KPSS'nin yanı sıra pek çok farklı kuruma da sınav yaptığını belirten Demir, göreve geldikleri Eylül 2010'dan itibaren sınav güvenliğinde ciddi aşamalar kaydedildiğini, hak ve adaletin zedelenmesine yol açacak konularda her türlü tedbiri aldıklarını söyledi. Demir, 2010'daki KPSS'nin temmuzda gerçekleştirildiğini, sonuçların ise ağustosta açıklandığını, kendisinin ise eylülde göreve geldiğini anımsattı.


Kaynak: www.ogretmendenhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
KAAN 1 yıl önce

İnsanların hakkını yemeyin de ancak 2010 atananlar için mülakat yapılarak eleme yapılabilir

Avatar
mehtap 1 yıl önce

bu ne simdi 6 yildir calisiyorum ben kendi hakkimla atandim 72 aldim eger kopya cekseydim 80 alirdim cocugumla colugumla gidip diyarbakirda rezil olmazdim bu saatten sonra tekrar ders mi calisacaz o zamndan neden iptal edilmefi ki

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim