Öğretmen Diyarı

İNGİLİZCE SORULARINDA SKANDAL!

İşte sosyal medyada İngilizce öğretmenlerinin İngilizce sorularıyla ilgili paylaştıkları yorumlardan birkaçı:


"Ortak sinav ingilzice sorulari neydi oyle ? Aman yarabbim sanki YDS yapmislar..Bu ulkede neden İngilizcecilere yukleniliyor? Bize diyosun ki ilk 4 uniteden sorumlusun gidiyosun 16. Uniteden soru çikariyosun..Şu kazanimlari öğrenclere ver diyorsun veriyoruz sonra da sorduğun sorulara bak ..Özel okula mı yaptiniz bu sinavi devlet okuluna mı ? Elbette full yapan, 1 yanlıs çıkaran vardır ama illa ki super zeka ogrencilerdir..Yaziklar olsun..İsyanlardayim..."


"Türkiye elit grubunda paylaşılmış. Ama bakma bence. Yani senin öğrencilerinin seviyesi ne bilmiyorum ama ilk 4 üniteyle alakalı değil sorular. O kadar paraladım kendimi boşa gitti hepsi. Sadece çalışkan ve zeki çocukların yapabileceği sorular.."


"Katılıyorum, az önce baktım sorulara ve hala şoktayım. Benim öğrencilere öğrettiğim ünitelerle ilgili hemen hemen hiç soru yok. Bu sorulara neye göre hazırlanmış, dalgamı geçiyorlar bizimle, tek kelimeyle rezalet ya. Tüm emeklerimiz boşa gitti ona yanıyorum:(("


Haber Kaynağı: www.personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ismet erbayındır 2 yıl önce

evet aynen katılıyorum, ingilizce soruları tamemen saçmalık böyle soru kalıbı ve konuları hiçbir öğretmen anlatmadı. Milli eğitim bakanı ve kurmayları aylarca müfredat çerçevesinde sorular sorulacak diye ahkam kestiler ancak söylenilenler yapılmadı. Kısacası bir sınav yapmayı bile beceremediler ellerine yüzlerine bulaştırdılar.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim