Öğretmen Diyarı

Gariban Çocukları, KPSS Mağdurları Artık Kamuya Girebilsin
 15 Temmuz-Darbe girişimin ardından tüm kurumlarda paralel temizlik devam ediyor. 

MEB, 21 bin 200 personeli görevden alırken özelde çalışan 21 bin öğretmenin lisansını da iptal etti. Emniyette, askeride temizlik sürüyor. İçişleri Bakanlığı 8 bin 777 personel açığa alınırken Maliye Bakanlığı da 1500 personeli görevden almıştı. Aile Bakanlığı 393 personeli görevden alırken Diyanet İşleri Başkanlığı 492, Kalkınma Bakanlığı 16, EPDK 25, Başbakanlık 257, MİT 100 personelin görevine son verdi. Şu ana kadar 55 bin kişinin görevine son verildi. Görevden almalar ve soruşturmalar devam edecek.  

Gariban KPSS Mağdurlarının Kamuya Atanması Kolaylaştıralım

Bugüne kadar kamuya mülakatla personel alımlarında paralel yapı etkisini göstermişti ve atamalarda kendi adamlarını almıştı. Artık gariban KPSS mağdurları, yiğit Anadolu gençleri kamuya girebilecek.

*Artık kamuya paralel değil yüksek puanlı KPSS mağdurları girebilecek. *Artık KPSS ve diğer sınavlarda sorular çalınmayacak, herkes hakkıyla kamuya girecektir.


*Artık Polis alımlarında sorular çalınmayacak.


*Artık mülakatla memur alımlarında liste yapıp komisyonlara verilmeyecek.
 
Bugüne kadar KPSS mağdurlarına kulak verilmedi. KPSS’ye girip de yüksek puan alıp kamuya atanamayan gençler için fırsat doğmuştur. Şimdiye kadar 55 bin personel görevden uzaklaştırıldı, birkaç haftada belki bu sayı 100 binleri geçecektir. Sosyal medyada efendice kadro ve atama isteyen gençlere artık sıra gelmiştir. CİMER’e ve BİMER’e sürekli e-posta gönderen iyi niyetli işsiz gençleri dinleme vakti artık gelmiştir.

 Özel Haber
Kaynak:   “www.kamupersoneli.net” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim