Öğretmen Diyarı

Ehliyeti ile KPSS sınavına alınmadı.
 ZONGULDAK'ta, Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren adaylar, salon girişlerinde didik didik arandı. KPSS lisans düzeyi Zonguldak'ta yapıldı. Adaylar, sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okulların...
ZONGULDAK'ta, Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren adaylar, salon girişlerinde didik didik arandı.

KPSS lisans düzeyi Zonguldak'ta yapıldı. Adaylar, sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okulların bahçesinde toplandı. Mithatpaşa Mahallesi’ndeki Gazi Ortaokulu’nda sınava giren adaylar, bahçede yağmur altında bekledi. Kadın ve erkekler olarak ayrı ayrı sıraya giren adayların üzerleri ve çantaları güvenlik görevlileri tarafından didik didik arandı. Adayların kolye, madeni para, saat, cüzdan, cep telefonu, çakmak, yüzük, kemer, toka, küpe, kalem ve silgi gibi malzemelerle sınav salonlarına girmelerine izin verilmedi. Adayların yanlarında getirdikleri su şişelerindeki ambalajlar da söküldü.

Terakki Mahallesi’ndeki Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu’nda sınava girecek bazı adaylar, yanlışlıkla Gazi Ortaokulu’na gelmesi üzerine polisler tarafından uyarıldı. Adaylar koşarak sınava girecekleri diğer okula gitti.

Nüfus cüzdanını unutan 30 yaşındaki Erhan Boynukısa, sürücü belgesini göstermesine rağmen sınava alınmadı. Boynukısa, "Ehliyetin geçersiz olması nedeniyle sınava alınmadım. Emeklerim boşa gitti" dedi. Nüfus cüzdanı olmadığı için sınava alınmayan Arslan Özkan da sınav günü nüfus müdürlüklerinin kapalı olmasına tepki gösterdi.

Kaynak: DHA
Anahtar Kelimeler:
EhliyetKPSS Sınavı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
baba 2 yıl önce

kardeşim sınava girmeden önce sınav yönetmeliğini bir zahmet okursanız orada her şey yazıyor, ondan sonra ağlamanın sızlanmanın bir faydası olmaz.

Avatar
harun 2 yıl önce

beni yeni tip ehliyetle almadılar, yani kimlikten kat ve kat üstün güvenilirliği olan belge ile almadılar. zihniyet aynı zihniyet.... bunun öbür tarafı da var.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim