Öğretmen Diyarı

DGS birincisi Antalya\'dan çıktı

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) birincisi Antalya'dan çıktı. Akdeniz Üniversitesi(AÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknolojisi Programı mezunu Serhat Bahtiyar Sevinç, 2013 yılı DGS'de Türkiye birincisi oldu.

ÖSYM tarafından 21 Temmuz 2013 pazar günü gerçekleştirilen DGS sonucu, DGS-SAY puan türünde 362.178 puan alarak DGS 2013'te Türkiye birinciliğini kazanan Serhat Bahtiyar Sevinç, hayalini gerçeğe dönüştürecek. Türkiye birincisi olduğunu öğrendiğinde çok mutlu olduğunu belirten Serhat Bahtiyar Sevinç, 'Hedefime ulaşmak için düzenli ve disiplinli çalıştım. Böyle söyleyince sürekli ders çalıştım gibi düşünülmesin. Sosyal hiçbir etkinliğimden vazgeçmedim. Şehrin, kampusun ve öğrenciliğin de tadını çıkardım. Her fırsatta eğleniyordum. Tek yaptığım sistemimi oturtup programımın dışına çıkmamaktı. Bu disiplinli çalışmam beni aynı zamanda bölüm ve okul birincisi de yaptı.' dedi.

Daha önce başarılı olanları araştırdım

 

Bir işte başarılı olmak için daha önce insanların nasıl o konuda başarı elde ettiğini araştırdığını söyleyen Sevinç, 'Herkesi dinleyin ve sonra kendi farklılığınızı da katarak başarı formülünü uygulayın. Asla pes etmeyin ve etrafınızdaki olumsuzluklara değil, sonuçlara odaklanın. Hedeflere ulaşmanın farklı yolları olduğunu ve 'bir işi bir kişi başarabiliyorsa, bir başkası da başarabilir' ilkesini unutmayın. Sistemli ve disiplinli çalıştığınızda, başaramayacağınız hiçbir iş olduğuna inanmıyorum.' diye konuştu.

Başarılı öğrenci Sevinç, bu süreç içerisinde kendisine destek veren ailesine, dayısına, dershane öğretmenlerine, üniversitedeki hocalarına teşekkür etti.

AÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İbrahim Akıncı'da, 'Öğrencimizin bu başarısından büyük mutluluk ve gurur duyduk. Azimli bir öğrencimizdi. Bundan sonra da başarılarının devamını diliyoruz. İnşallah hedeflerini her zaman gerçekleştirir.' şeklinde konuştu.

internethaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol