Öğretmen Diyarı

Bu kez yanlışsız bir sınav mümkün mü?
 Peki, çarşamba ve perşembe günü gerçekleşecek oturumlarda, bu kez tartışmasız, yanlışsız, mahkemesiz bir sınav gerçekleşecek mi? Evet demeyi çok isterdik! MEB, umarız bu kez soruları, öğrencilerin önüne koymadan önce, bir kez gözden geçirir ve öğrenciler nezdinde kaybettiği güveni yeniden sağlar...

Soruların güvenlik gerekçesiyle hatalı düzenlendiğini söylemek hiç inandırıcı değil. Soru bankasına atılmadan önce olduğu gibi sınav öncesinde de çift kontrol sisteminden geçirilebilirler. Eğer bu yapılıyor da hâlâ yanlış soru soruluyorsa, işte o zaman, bunun mazereti olamaz.

Kendileri, aylarca süren hazırlık ve defalarca süren kontrollerden sonra bile hata yapıyorlarsa, aynı soruyu bir, iki dakika içerisinde doğru anlayıp, doğru çözüp, cevap kâğıdına doğru işaretlemelerini beklemek abartılı olmuyor mu?

Bu arada ısrarla, birinci sınavdaki yanlışlar soruluyor. Pek çoğu hâlâ yargı aşamasında ve davalar henüz sonuçlanmadı. Sonuçlansa da bir şey değişmeyecek çünkü yanlış olduğu gerekçesiyle iptal edilen her soru doğru kabul edilecek.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN!

Kaynak: www.egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim