Öğretmen Diyarı

B Grubu Tercihleri 17 Kasım’da Başlıyor!

2014 KPSS puanıyla ilk merkezi memur yerleştirme işlemleri başlıyor.ÖSYM, 2014 KPSS sonuçlarına göre yapılacak atamalarda artık yerleştirme ücreti almaya başlayacak. Kasım merkezi yerleştirmelerinden ücret alınmayacak ancak daha sonraki yerleştirmeler ücretli olacaktır.

 

Kasım Tercihlerinde Ücret Alınmayacak!

 

Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için 2014-KPSS puanlarıyla 2014-2 Kasım merkezi yerleştirme tercih işlemleri 17-26 Kasım arasında alınacak. Kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait B Grubu Kadrolar, kadro sayıları ve koşulları yer alacaktır. Adaylar, Tercih Kılavuzunda yer alacak yönteme göre tercihlerini İnternet aracılığıyla yapacaklardır. Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaylardan yerleştirme ücreti alınmayacak. Ancak 2015-1, 2015-2, 2016-2 ve yapılacak olan diğer merkezi yerleştirmelerde 10 TL ücret alınacaktır.

 

Tercihlere 9 Gün Kaldı!

 

Kasım merkezi yerleştirmeler için geri sayım sürüyor. Memur adayları toplamda ne kadar memur alınacağını, hangi öğrenim düzeyine kaç kadro verileceğini, hangi unvandan kaç kişilik alım yapılacağını, 2001-3001-4001 koduna kaç kadro ayrılacağını merak etmektedir. DPB, önce 2014-2 tercih rehberini yayımlayacak, daha sonra da ÖSYM Tercih Kılavuzunu yayımlayacaktır.

 

Memur Adaylarına Uyarılar!

 

1)Adayların tercih edecekleri kadro ve pozisyonların karşısındaki başvuru şartları bölümünde birden fazla öğrenim alanı veya programı belirtilmiş ise, bunların sadece birinden mezun olmuş bulunmaları yeterlidir.

 

2)Başvuru şartları arasında “B SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ SAHİBİ OLMAK” niteliği aranan kadroları, “C”, “D” ve “E” sınıfı sürücü belgesi sahibi olanlar da tercih edebileceklerdir.

 

3) Başvuru şartları arasında “C SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ SAHİBİ OLMAK” niteliği aranan

 

kadroları, “D” ve “E” sınıfı sürücü belgesi sahibi olanlar da tercih edebileceklerdir.

 

4)Adaylardan istenilen sertifikaların, Milli Eğitim Bakanlığından veya Milli Eğitim Bakanlığından

 

onaylı kurslardan veya yüksek öğrenim kurumlarından alınmış olması gerekmektedir.

 

5)Adayların, diploma veya geçici mezuniyet belgeleri ile tercih edecekleri kadro ve pozisyonların karşısındaki başvuru şartları arasında yer alan; Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı, sürücü belgesi, sertifika vb. diğer belgelere, yerleştirme işlemine son başvuru tarihi itibariyle sahip olmaları gerekmektedir.

 

sgkrehberi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim