Öğretmen Diyarı

AÖL 2014-4 ve 2014-5 Mezunları Dikkat!

 12 Eylül 2015 ve 11 Ekim 2015 tarihlerinde yapılan, 2014-2015 eğitim öğretim yılı I. ve II. Ek sınavları (2014-4 / 2014-5) sonucunda mezun olan öğrencilerimizin diplomaları koordinatör halk eğitimi merkezi müdürlüklerine gönderilmiştir. Öğrencilerimiz diplomalarını 03 Aralık 2015 tarihinden itibaren koordinatör halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden alabilirler..

Öğrencilerimizin diplomalarını alabilmeleri için diplomalarının hangi halk eğitimi merkezi müdürlüğünde gönderildiğini Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemine girerek "Mezuniyet İşlemleri" altında bulunan "Diploma Bilgileri" kısmından öğrenebilirler.

Bazı öğrencilerimizin "Daha Önce Mezun Olduğu Okul" bilgisinin eksik olması veya dosyalarının halk eğitimi merkezi müdürlükleri tarafından Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemine taranarak aktarılmaması nedeni ile basılamamıştır.

Belge ve bilgileri eksik olan öğrencilerimizin dosyalarının bulunduğu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine veya iş ve işlemlerini yaptırdıkları Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek evraklarının Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemine taratarak aktarılmasını sağlayacaklardır. Daha sonra Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünü 0 312 213 01 75 nolu faks veya aciklise@meb.gov.tr mail adresine yazacakları dilekçe aracılığı ile bilgilendirmeleri durumunda, diplomaları basılarak istenilen halk eğitimi merkezi müdürlüğüne gönderilecektir.(2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı 2. döneminden itibaren mezun olan öğrencilerimizden diploma harcı alınmamaktadır.)

 

Kaynak: kamuajans.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol