Öğretmen Diyarı

AÖF Sınav Sonuçları Bilgi Notu Duyurusu

Anadolu Üniversitesi (AÖF) sınav sonuçları için yeni bir uygulamaya geçti. AÖF sınavlarına girip sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar için Anadolu Mobil Uygulaması devreye sokuldu.Böylece eğitimine yeni başlayan öğrenciler bu uygulama sayesinde hem bocalamayacak hem de net bir cevap alabilecekler sınavları hakkında haberin detayı ve daha fazla bilgi için kamutürk.net'ten ayrılmayınız.

 

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) 2014-2015 Güz Dönemi vize sınavları 6-7 Aralık tarihlerinde yapıldı. AÖF sınav sonuçlarını öğrenmek artık çok kolay. AÖF 2014-2015 Güz Dönemi Ara Sınav Soruları Yayınlandı. Soruları öğrenmek için http://sinav.eogrenme.anadolu. edu.tr adresindeki yönergelerin takip edilmesi ve öğrenci şifreleri ile sisteme giriş yapılması gerekiyor.

 

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde herhangi bir AÖF lisans programına devam edip sınavlara giren adaylar uzaktan eğitim aldıkları için AÖF sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz notlarını görmek istiyor. AÜ bu konuda bir adım attı ve Anadolu Üniversitesi AÖF sınav sonuçlarını yayınlanacağı Anadolu Mobil Sistemini devreye soktu. Açıköğretim Fakültesi güz dönemi vize sınavları 6-7 Aralık'ta gerçekleşti. AÖF öğrencileri sınav sonuçları ne zaman açıklanacak merakla bekliyor

 

 

 

Açık Öğretim Fakültesi sınavlarına giren Şırnaklı öğrenciler, sınav sisteminden yakındı. Her dönem sistem değişikliği yapıldığını ifade eden öğrenciler, ne kadar çok çalışılsa da sınavda başarısız kaldıklarını söyledi. 

 

Anadolu Üniversitesi tarafından her sene düzenlenen Açık Öğretim Fakültesi(AÖF) 2014-2015 Güz Dönemi vize sınavlarının bir kısmı yapıldı. 6-7 Aralık'ta gerçekleşen olan AÖF sınavları için giriş belgesi alan öğrenciler öğrenci kimliği ve nüfus cüzdanı ile beraber sınav salonlarına girdi. Sınavların bir kısmına giren öğrenciler sınav sisteminden yakındı. Sürekli sınav sisteminin değiştiğini söyleyen öğrenciler, ne kadar çok çalışılsa da sınavda başarısız olduklarını kaydetti. 

 

AÖF SINAVLARINDA ŞIRNAK’TA 2 BİN AŞKIN ÖĞRENCİ TER DÖKTÜ

 

Şırnak’ta sınava giren ve sosyoloji bölümü okuyan Nesrin Revan Yural, "Sosyoloji bölümü 3. sınıfda okuyorum. Sınav hem iyi hem de kötü geçti diyebilirim. Sorular çok zor ve gittikçe zorlaştırıyorlar. Her defasında ayrı bir sistem çıkartıyorlar. Önceden bütünleme vardı, şimdi bütünlemeyi kaldırdılar. Bunun üstüne çan eğrisi çıkardılar. Sınavlara girip çıktıktan sonra bazen böyle bakıyorum acaba onlar böyle mi böyle yapıyorlar. Acaba öğrenciler üzerinden para kazanmaya mı çalışıyorlar? Bilmiyorum çok zor. Gittikçe de zorlaşıyor. Olan bize oluyor. Yani ne tür çalışsak sorun. Aynı yani değişen bir şey yok. Ne olur bilmiyorum. İnşallah güzel bir şey çıkar. Devam etmeyi düşünüyorum." diye konuştu. 

 

kamuturk.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim