AÖF Öğrencileri Dikkat!

 Önlisans mezunlarının lisans programlarının 3'üncü sınıfından devam edebilmelerini sağlayan dikey geçiş sistemi, artık tamamiyle Dikey Geçiş Sınavı ile yürütülecek. 


Önlisans programlarından mezun ya da son sınıfta olan öğrencilerin, Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim Sistemi ile eğitim-öğretim yapılan lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri için 2016 yılından itibaren artık (ÖSYM) tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı'na başvurmaları gerektiği açıklandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve AÖF Dekanı Prof. Dr. Yücel Güney, bu yeni uygulama hakkında bilgilendirmede bulundu. Güney, “Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik esaslarına göre Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programı mezunlarından lisans öğrenimine devam etmek isteyenler dikey geçişle kayıt yaptırabilmektedirler. Geçmiş yıllarda öğrencilerimizi sınavsız olarak Açıköğretim Sistemi lisans programlarına kayıt yapabiliyorduk. 2016-2017 öğretim yılından başlayarak artık Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemi lisans programlarına, Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programları son sınıf öğrencileri ve mezunları dikey geçiş yapmak istiyorlarsa 2016 DGS'ye girmek zorundadırlar" açıklaması yaptı.

AÖF Dekanı Profesör Doktor Yücel Güney’in yaptığı açıklamada DGS'nin 31 Temmuz’da gerçekleştirileceği ve son başvurunun 13 Haziran tarihinde olduğunu hatırlattı.

Anahtar Kelimeler:
Aöf öğrencileriAÖF

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim