Öğretmen Diyarı

ALES\'te görevli personele ÖSYM\'den uyarılar

 

ÖSYM İl Sınav Koordinatörlüğü'nden Duyurulur (ALES Sınavında Görevli Olanların Dikkatine)

ALES SINAVINDA GÖREVLİ OLANLARIN DİKKATİNE

1. Bina Sınav Sorumluları, Bina Sınav Sorumlusu Yardımcıları ve Bina Yöneticileri en geç saat07.30'da görevli oldukları binada bulunacaklardır.

2. Bina Sınav Sorumluları, sınav gününden önce görevli oldukları binaya giderek Bina Yöneticisi ile birlikte binanın sınava hazır olup olmadığını kontroledeceklerdir.

3. Kent İçi Sınav Evrakı Nakil Kuryeleri saat 07.00'de İl Sınav Koordinatörlüğünde hazır bulunacaklardır.

4. Bina Yöneticileri binalarının temizliğini ve sınav salonlarının salon tanıtım forumuna göre düzenlenmesinisağlayacaklardır.

5. Sınav esnasında sınav görevlilerine çay, kahve vb. servisi kesinlikle yapılmayacak, sınav süresince sınav binalarında faks, internet gibi iletişim cihazları kapalı tutulacaktır.

6. Bina Sınav Sorumlusu ve Bina Yöneticileri tarafından görevlilerin geldiği saatler görevli listesine yazılarak imza karşılığında görev yerleri tebliğ edilecektir.

7. Salon görevlileri (Salon Başkanı, Gözetmen ve Yedek Gözetmen) saat 08.00'de görevli oldukları binada hazır olacaklar ve salonlarında sınava girecek adayları salon aday yoklama listesine göre kontrol ederek salona alacaklardır.

8. Adaylar sınava girerken, sınava giriş belgelerine, nüfus cüzdanına veya pasaportlarına bakılarak sınava alınacaklardır. Zorunlu askerlik görevini yapanların askerlik kimlik belgeleri özel kimlik belgesi olarak kabul edilecektir.

9. Bina Yöneticileri salonlardaki duvar saatlerini sınav sabahı kontrol ederek çalışır durumda olmalarınısağlayacaklardır. Ayrıca salondaki analog saat ile (varsa) kamera kayıt işlevi de olan dijital saatinayarlarının aynı olmasını sağlayacaklardır.

10. Binalara görevlendirilen Bina Yedek Gözetmenleri öğrencilerin binaya alınmaları esnasında üst arama, kimlik kontrolü ve diğer konularda Bina Sınav Sorumlusu ve Bina Yöneticisine yardımcı olacaklardır.

11. Salon Başkanları Soru kitapçığı numarasının cevap kağıtlarına kodlanıp kodlanmadığını kontroledecekler ve soru kitapçığı üzerindeki kare kodları salon aday yoklama listesindeki ilgi yere yapıştıracaklardır.

12. Bina Sınav Sorumluları ve Bina Yöneticileri, sınav bitiminde, Salon Başkanlarının getirdiği salon sınav evrakı içindeki cevap kağıtları dönüş poşetini Salon Başkanlarının gözü önünde kırmızı kutuya koyacaklar ve kırmızı kutuyu sınav salonları kontrol edildikten sonra kilitleyeceklerdir. Yanlışlıkla soru kitapçıklarını cevap kağıdı poşetine koyan Salon Başkanları olursa, poşet açılmayacak olduğu gibi kırmızı kutuya konulacaktır. Eğer cevap kağıtları dönüş poşetleri kırmızı kutulara sığmaz ise daha sonra takip eden ilkmavi kutuya konacak fakat bu kutuya başka bir şey konmayacak ve bu durum Bina Sınav tutanağında belirtilip İl Sınav Koordinatörlüğüne bilgi verilecektir.

13. Bina Sınav Sorumluları sınav sonrasında ÖSYM'nin gis.osym.gov.tr internet adresinde yer alan Bina Sınav Tutanağını dolduracaklardır.

14. Yedek cevap kağıtları ihtiyaç halinde İl Sınav Koordinatörlüğünden istenecek ve adayın sınava girdiği salona ait cevap kağıtları dönüş poşeti ile birlikte gönderilecektir.

15. Bütün Sınav Görevlileri görevli oldukları binaya gelirken özel kimlik belgeleri ve görevlendirmebelgelerini yanlarında bulunduracaklardır. Salon Görevlileri öğrencileri rahatsız etmeyecek şekildekontrollerini yapacaklar ve ses çıkarmayacak ayakkabılarla sınava geleceklerdir.

16. Tüm sınav görevlilerinin sınav günü sınav kurallarına uygun olarak göreve gelmeleri ve telefon, saat, kitap, anahtar vb. eşyalarla sınav salonlarına girmemeleri gerekmektedir.

17. Mazeretsiz göreve gelmeyen sınav görevlilerinin görevi iptal edilecek ve 2013 yılındaki ÖSYM sınavlarında görev verilmeyecek, ayrıca doğabilecek kayıplardan hukuken sorumlu olacaklardır.

18. Sınavın uygulamasında yapılacak herhangi bir yanlışlıktan adayların uğrayacağı mağduriyetten dolayı ÖSYM aleyhine oluşacak zarardan ilgili sınav görevlileri sorumlu olacaklardır.

19. Her aday kesinlikle Sınav Giriş Belgesinde belirtilen salonda sınava alınacaktır. Salon Görevlileri sınava gelmeyen adaylara ait soru kitapçığını açmayacaklardır. Adayın Sınavının geçersiz olduğu tutanakta belirtilirse, nedenleri çok açık bir biçimde tutanağa yazılacaktır.

20. Bütün Sınav görevlilerinin Görevli İşlemleri Sisteminde bulunan Sınav Uygulama Yönergesinin özellikle kendi görevleri ile ilgili olan bölümü okumaları gerekmektedir.

 
\"Memurlar.Net\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol