Öğretmen Diyarı

Açıköğretim İkinci Üniversite Kayıtları Son Günü Ne Zaman ?

Açıköğretim Fakültesi aday öğrencileri ikinci üniversite kayıtlarının bugün sona ereceğini düşünürken sevindiren haber geldi. Açıköğretim ikinci üniversite kayıtları 21 Eylül 2016 tarihine kadar uzatıldı.

"Açıköğretim ikinci üniversite kayıtları ne zaman son?" diye merak eden adaylara kamupersoneli.net olarak detayları aktarıyoruz. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ikinci üniversite kayıtları son günü 21 Eylül tarihine alındı.Açıköğretim Fakültesi aday öğrencileri ikinci üniversite kayıtlarının bugün sona ereceğini düşünürken sevindiren haber geldi. Açıköğretim ikinci üniversite kayıtları 21 Eylül 2016 tarihine kadar uzatıldı.

"Açıköğretim ikinci üniversite kayıtları ne zaman son?" diye merak eden adaylara kamupersoneli.net olarak detayları aktarıyoruz. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ikinci üniversite kayıtları son günü 21 Eylül tarihine alındı.




AÖF adayları, http://aof.anadolu.edu.tr adresinden Türkiye Programları bağlantısı “İkinci Üniversite” linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştireceklerdir. Daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak, banka ödemesini yaptıktan sonra AÖF Bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE BAŞVURU KOŞULLARI NELERDİR?

1- Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans bölüm/programından mezun olan veya okuyan öğrenciler okudukları veya mezun oldukları bölümlerden/programlardan aynı alanda olmamak üzere Anadolu Üniversitesi’nin açıköğretim sistemi ile öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans veya lisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler.

2- Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir önlisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler okudukları veya mezun oldukları programlardan aynı alanda olmamak üzere Anadolu Üniversitesi’nin açıköğretim sistemi ile öğretim yapan Açıköğretim Fakültesi’nin önlisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler.

3- ÖSYM'nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan K.K.T.C.'deki üniversitelerde okuyan öğrenciler de başvurabilirler.

4- Yabancı Uyruklu Öğrenci Giriş Sınavı ile Türkiye'deki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler de başvuruda bulunabilirler


Kaynak:Kamupersoneli

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim