Öğretmen Diyarı

550 Vekilimiz KPSS Atamaları İçin Ne Düşünüyor?
 Taşeron işçilerin 3 yıllık sözleşmeli statüyle devlet kadrosuna geçirilecek olmasının ardından KPSS’ye giren ve yüksek puanlarla atama bekleyen adaylar da kadro ve kontenjanlarla ilgili mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.
Taşeron işçilerin 3 yıllık sözleşmeli statüyle devlet kadrosuna geçirilecek olmasının ardından KPSS’ye giren ve yüksek puanlarla atama bekleyen adaylar da kadro ve kontenjanlarla ilgili mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.  Vekillerimiz KPSS Konusunda Ne Düşünüyor?

TBMM’de çeşitli denetim yolları vardır. Meclis Araştırması, Genel Görüşme, Yazılı ve Sözlü Soru Önergeleri olsa da bu yollarla KPSS adaylarının sorunları pek de gündeme gelmiyor. Milletvekillerimizin atama bekleyen memur adaylarının sesini duymasını temenni ediyoruz.

Buna bağlı olarak;  

1) Milletvekillerimiz, memur atamalarıyla ilgili bilgi sahibi midirler? Hangi bölümlere kadro açılmadığını ve hangi adayların mağdur olduğunu biliyorlar mıdır?

 2) Milletvekillerimiz, atama bekleyen adayların sesini duyuyorlar mıdır? İşsizliği ve çaresizliği hissediyorlar mıdır?

3) Milletvekillerimizin, atama bekleyenlerle ilgili bir çalışması olacak mıdır?

 4) Milletvekillerimizin, taşerona kadro verilirken KPSS’ye giren adaylara da bir müjdesi olacak mıdır? Vekillerimize KPSS Adaylarını Soracağız Memur adayları son yıllarda sosyal medyayı kullanarak seslerini duyurmaya çalışıyor ancak adaylara ayrılan kadrolar gitgide düşmektedir. 2014 Kasım atamasında 5067 memur alımı yapılırken 2015 Haziran atamasında 9095’i Sağlık Bakanlığı olmak üzere 13,213 memur ataması yapılmıştır.

2015-2’de de 2159 kadro açılarak atama tarihin en düşük kontenjanları verilmiştir. Dolayısıyla adayların binlerce  “tweet” atmasının hiçbir önemi yoktur. KPSS ve atamalarla ilgili kapsamlı bir çalışma yapılmalıdır.

Kamuya KPSS’den yüksek puan almış adayların atanması sağlanmalıdır, bunun için de TBMM’de uzlaşarak kanunla kadro ihdasları yapılmalıdır.  Kpsscafe.com.tr olarak 550 vekilimize haberin bağlantısını atarak KPSS’ye atama bekleyen adayların mağduriyeti hakkında ne düşündüğünü soracağız ve hangi adımları atacaklarını öğrenmeye çalışacağız.

Dönüş yapan vekillerimizin de mesajlarını izin verdikleri takdirde haber olarak takipçilerimizle paylaşacağız. 
Anahtar Kelimeler:
Kpss Atamaları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim