Öğretmen Diyarı

2017 ÖABT Adayları ÖSYM'ye Tepkili

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bugün saat 10.00 ile 11.15 arasında Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı gerçekleştirildi. Kamupersoneli.net olarak sınavdan çıkan adayların ÖABT hakkındaki yorumlarını aldık ve adaylar yaptıkları yorumlarda ÖSYM'ye tepkilerini belirttiler. 

SINAV DETAYLARI

2017 ÖABT sınavı için adaylar 13 Mart 2017 ile 23 Mart 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirdiler. Söz konusu sınav saat 10.00'da başladı, adaylara 50 soru soruldu ve 75 dakika süre verildi. Sınav Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği, Okulöncesi Öğretmenliği alanları için gerçekleştirildi. 

ÖABT ADAYLARI ÖSYM'YE TEPKİLİ

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından uygulanan 2017 ÖABT sınavına katılan adaylar sitemize geri bildirim ve çeşitli yorumlar gönderdiler. Adaylar yorumlarında 15 Temmuz etkinliklerinin ardından ÖABT'nin uygulanması konusunda mağduriyet yaşadıklarını ve mağduriyetin sınavlarını kötü etkilediğini ifade ettiler. Kamupersoneli.net olarak yaptığımız "ÖSYM, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavını Erteleyecek" başlıklı haberimizde ÖABT'nin 15 Temmuz etkinliklerinden dolayı ertelenmesi gerektiğini ifade etmiştik. Ancak ÖSYM sınav tarihinde değişiklik yapmadı. Bu durum bir çok öğrencinin mağduriyet yaşamasına neden oldu. Konu ile ilgili olarak adayların sitemize gönderdikleri yorumlar şöyle;


 
- ÖSYM bu durumdan utanmalısın. ÖSYM istifa istiyoruz işini düzgün yapamayan bir kurum orda daha fazla durmamalı.

- Harbiden ÖSYM sınıfta kaldı.

- Ne vardı iptal etseydiniz yani berbat geçti. Sınav iptal edilsin.

Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim