Öğretmen Diyarı

2016 KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?
Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), Ortaöğretim ve Önlisans düzeyinde Ekim ayında yapılacak. Sınava başvurular hangi tarihte başlayacak? İşte başvuru takvimine ilişkin tüm bilgiler...

Lise mezunları ve yükseköğretim kurumlarında 2 yıllık üniversitelerden mezun olan adaylar ile bu öğrenim dallarından mezun durumda olabilecek durumda olanlar 2016 KPSS başvuruları 9 Ağustos Salı günü başlayacak. 

Kimler Başvuru Yapabilecek?

2016 KPSS Ortaöğretim ve Önlisans sınavlarına Lise mezunları için

- Lise mezunlarının dışında 11.sınıfta okuyan öğrenciler

- 12. sınıfta okuyan öğrenciler de başvuru yapabilecekler.

İki yıllık üniversiteler için de ikinci sınıfa geçen öğrenciler başvurabilecektir.

11. sınıfa bu yıl geçen öğrenciler sınavın geçerlilik süresi iki yıl olduğu için 2018'de yapılacak ilk merkezi atamada tercih yapma hakkına sahip olacaktır.


 12. sınıfta okuyacak öğrenciler ise mezun durumda olamadıkları için sadece 2016 Kasım'da yapılacak ilk merkezi atamada tercihte bulunamayacaktır.

İki yıllık üniversitelerde ikinci sınıfa geçen öğrenciler ise mezun durumda olmadığı için sadece ilk merkezi atamada tercih yapamayacaktır. 

Sınav Başvuru Tarihleri

- 2016 KPSS için ortaöğretim ve önlisans düzeyinde başvurular 9-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Kaç Atama Yapılacak?

2016 KPSS Ortaöğretim ve Önlisans sınavlarından alınan puanlara göre toplam 4 merkezi atama yapılacak. İlk atama 2016 Kasım ayında, ikinci atama 2017 Haziran'da, üçüncü atama 2017 Kasım'da ve son atama 2018 Haziran'da gerçekleştirilecek.

Sınavla ilgili başvuru kılavuzu 9 Ağustos Salı günü ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlanacak.Kaynak: http://www.kpsscafe.com.tr/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim