Öğretmen Diyarı

2015\'TE  KPSS Kalkacak mı? Yapılacak mı? Spekülasyonunda ÖSYM son noktayı koydu.

Son zamanlarda kamuoyunda konuşulan KPSS Kalkacak mı? Yapılacak mı? Spekülasyonunda ÖSYM son noktayı koydu. 25 Ağustos tarihinde yayınladığı 2015 yılı sınav takvimi duyurusunda KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavlarının yapılacağını ilan etti. Buna göre:

2015 KPSS Tarihleri

2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik

04.07.2015 – 05.07.2015

2015 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT)

12.07.2015

Tahmini

olarak sınava girecek olan 300.000 A Grubu ve 200.000 Öğretmen Adayının yaşadığı bu belirsizlik duyuru sonrası ortadan kalktı. Sınavlara hazırlanma sürecinde kurs ve yayın desteğine ihtiyaç duyan öğrencilerin içinde bulundukları kararsızlık, yerini iyi bir yayın ve kurs arayışına bıraktı.


Konuyla ilgili açıklama yapılan Ahmet Haşim ARSLAN konuyla ilgili şunları aktardı:


Duyuruyla birlikte hazırlık sürecinde olan arkadaşların akıllarındaki sorular cevap buldu. Ancak ÖSYM’nin vermiş olduğu bilgiye yıl içinde oluşabilecek değişiklikler takvime yansıtılacaktır. Bu durum sınavın tarihini öne veya ileriye alabilir. Ancak kesinlikle ilan edilmiş bir sınavın kaldırılması söz konusu değildir. Hazırlık süreci içinde olan arkadaşlarımızın sınavlardan maksimum verimlilik elde etmeleri için rehber olabilecek Uzman Kurum ve Öğretmenlerle iletişim içinde olmalarını öneririm. Ayrıca ÖSYM güncel gelişmeleri ve duyuruları takip etmeleri bu süreçte onlara yardımcı olacaktır.


ÖSYM 2015 Sınav Takvimi için tıklayınız

Ahmet Haşim ARSLAN
Memuruz.Net KPSS Koordinatörü


 


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim