Öğretmen Diyarı

2015 TEOG Sınav Sonuçları Açıklama Sayfası

30-31 Nisan 2015 tarihinde yapılan TEOG Sınav Sonuçları 8 Haziran 2015 tarihinde açıklanacak. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav Puanları haftaya açıklanacak. TEOG'da Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) üstünlüğü esas alınacak. Sonuçlar açıklandığında TEOG Sınav sonuçlarını öğrenmek için linke tıklayınız..

TEOG SINAV SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) Üstünlüğü Esas Alınacak Yeni kılavuzda, 8. sınıfta öğrenim gören ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri, tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) üstünlüğü esas alınacak. Yerleşemeyenler Açık Öğretime Tek tip ve bir defa tercih alınarak yerleştirme yapılacak. Ayrıca bir yerleştirme yapılamayacak. Öğrencilere 25 okul tercih hakkı verilecek. Tercih başvurusunda bulunmayan öğrencinin kaydı otomatik olarak açık öğretim kurumlarına yapılacak. Özel öğretim kurumlarına kesin kaydını yapmış olanlar tercih hakkını kullanmış sayılacak.

Tercihine yerleşemeyenler Açık Öğretime…

Nakil Başvurusu Yapan Kazandığı Hakkından Vazgeçecek Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştirenlerden Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacaklar ve ayrıca yerleştirmeye esas nakil başvurusunda sadece 3 tercih alınabilecek. Nakil Başvuruları 7-10 Eylül 2015’te Açık ortaöğretim kurumuna yerleşen öğrenciler için 7-10 Eylül'de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınacak, 11 Eylül'de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak.

14 Eylül'de eğitim öğretime başlanacak. TEOG TAKVİMİ - 8 Haziran'da  ortak sınav puanları ilan edilecek. - Tercihlere esas kontenjan tabloları ile 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) 24 Haziran'da. - Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında yapılan merkezi sınavlarının tamamını veya bir kısmını kullanan özel okulların kayıt işlemleri ise 24 Haziran-5 Temmuz'da. - Güzel sanatlar lisesi ve spor liselerine öğrenci kayıtları da 10 Temmuz'da . -

Öğrencilerin liselere yerleştirme işlemleri için 6-16 Temmuz'da saat 13.00'e kadar. - Yerleştirme sonuçları, 14 Ağustos'ta. YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL TERCİH BAŞVURULARI, 3 DÖNEM HALİNDE OLACAK İlk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos'ta, Sonuçları 24 Ağustos'ta. 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos'ta. Sonuçlar 31 Ağustos'ta.

3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül'de. Sonuçlar 7 Eylül'de. Öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca; il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül'de. 


 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim