Öğretmen Diyarı

2015 KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilk oturumu bugün gerçekleştirildi.  2015 KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?Peki KPSS nasıldı, sorular zor muydu? Türkçe soruları nasıldı, Matematik soruları nasıldı , Tarih soruları nasıldı soruları nasıldı, Vatandaşlık bilgisi nasıldı? 


2015 KPSS Tercih Sonuçları ne zaman açıklanacak?

2015 KPSS Tercih Sonuçları ne zaman açıklanacak?2015/1 KPSS tercih işlemleri sona erdi. 2015/1 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS tercih sonuçlarının bugün ya da...

2015 KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?

Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) genel kültür ve genel yetenek testlerinin yer aldığı sabah oturumu sona erdi. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen sınav, 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da saat 9.30'da başladı. Sınavın, sabah oturumunda genel yetenek ve genel kültür testlerinden 60'ar sorunun cevaplandırılması için 120 dakika verildi. KPSS sınavının ardından öğrenciler soru ve cevapları beklemeye başladı. KPSS soru ve cevapları açıklandı mı? ÖSYM'den henüz yapılmış bir açıklama yok.


2015 KPSS Tercih kılavuzu bugün açıklanacak

2015 KPSS Tercih kılavuzu bugün açıklanacak2015 KPSS Tercih Kılavuzu bugün açıklanacak. 22 Haziran - 1 Temmuz 2015 tarihleri arasında adaylar belirlenen açık kadrolara...

KPSS Alan sınavı 12 Temmuz'da yapılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilecek sınav, 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da cumartesi sabah ve öğleden sonra, pazar sabah ve öğleden sonra olmak üzere, 4 oturumda yapılacak. Sınavın sabah oturumları saat 09.30'da, öğleden sonraki oturumları ise saat 14.00'de başlayacak. Tüm adayların, cumartesi sabah oturumuna girmesi ve genel yetenek, genel kültür testlerini cevaplaması gerekiyor. Öğretmen kadrolarına atanmak isteyenler, cumartesi sabah ve öğleden sonra oturumlarına ve alanlarına bağlı olarak 12 Temmuz'da yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılacak.


KPSS'ye girecek adayların dikkatine!

Adaylar sınava, ÖSYM'nin ''http://ais.osym.gov.tr'' internet adresinden, her oturum için ayrı ayrı edinecekleri sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı veya pasaport ile girecekler. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacak. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekiyor. Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren iki yıl geçerli olacak. Ancak, öğretmen adayları için KPSS'de elde edilecek puan geçerliliğini 1 yıl koruyacak. 

 

karar.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim