Öğretmen Diyarı

2014 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

2014 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? 2014 Lisans KPSS 4 oturum olarak uygulandı ve tamamlandı. Adaylar sonuçların açıklanmasını bekliyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da gerçekleştirildi. KPSS,  Cumartesi sabah ve öğleden sonra ile Pazar sabah ve öğleden sonra olmak üzere 4 oturum yapıldı.

Öğretmen kadrolarına atanmak isteyenlerin, cumartesi öğleden sonra oturumuna ve alanlarına bağlı olarak 20 Temmuz'da yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT), Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin ise cumartesi sabah oturumuyla birlikte 18 Ekim'de yapılacak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılması gerekiyor. 

KPSS önlisans düzeyinde 27 Eylül'de, ortaöğretim düzeyinde ise 28 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Peki 2014 KPSS sonuçları ne zaman açıklanır?

Mebpersonel.com olarak bu konuyu sizler için araştırdık. Geçtiğimiz yıl, yani 2013 yılında yapılan KPSS sonuçları ÖABT’den sonra açıklandı.  6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan 2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılan 2013-Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sonuçları  31.07.2013 tarihinde açıklandı. Sonuçlar Gy-Gk testinden 25 gün, alan bilgisi testinden ise 17 gün sonra açıklanmış oldu.

2013 yılı baz alarak bu yılı yorumlayacak olursak;  Mebpersonel.com olarak sonuçların yine ÖABT uygulandıktan sonra açıklanmasını bekliyoruz. Bu yıl alan sınavı 20 Temmuz tarihinde uygulanacak. Geçen yıla göre 6 gün daha geç uygulanacak sınav. Sonuç olarak sınav sonuçlarının Temmuz ayınının son günlerinde veya en geç Ağustos’un ilk günlerinde açıklanmasını bekliyoruz.

ÖSYM, son yıllarda sonuçları hızlı açıklamasıyla ön plana çıkıyor. KPSS sonuçlarını da beklenenden erken açıklaması hiç de sürpriz olmaz.

Sınav sonuçlarını ve KPSS ile ilgili diğer gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol