Öğretmen Diyarı

2014 KPSS, bilgisayar üzerinden mi yapılacak?

ÖSYM’nin 17 Eylül tarihli duyurusu kafaları karıştırdı

ÖSYM, 17 Eylül 2013 tarihinde resmi web sitesiüzerinden yaptığı duyuruda “artık modern bilişimçağının bir kaçınılmazı haline gelen elektronik sınav uygulamalarıdırÖSYM’de en hummalı çalıştığımızalan da budur. Önümüzdeki kısa ve orta zamandiliminde elektronik sınavları gerçekleştirmeninheyecanını yaşıyoruz. Randevu ile belirli bilişim ağıgüvenliği sağlanmış sınav merkezlerinde yapılacak bu sınavlar haftanın her günü yapılabileceği gibigünde bir kaç kez de yapılabilir duruma getirilmiştir.” İfadelerini kullanmıştır.

2014 KPSS’nin elektronik olacağı belirtilmemiş

Duyuruda elektronik sınav ile ilgili yer alan ifadeler yukarıda belirttiğimiz kadardır. Görüldüğü gibi de 2014sınavıyla ilgili olarak herhangi bir usul değişikliğine gidileceğine yönelik bir açıklama bulunmamaktadır.

Ancak yine de, ÖSYM 2014 KPSS’yi elektronik olarak yapacak olursa uygun ve erken bir tarihte bildirmesi uygun olacaktır. Çünkü 2013 KPSS öncesi yabancı dil ve diğer KPSS konularında yapılan değişikliklerin sınava yakın tarihte yapılması bir çok adayı mağdur etmiş ve psikolojik olarak kötü etkilenmelerine neden olmuştur.

Kutay Seymen ARIKAN

kutay@memurlar.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim