Öğretmen Diyarı

2013 Dgs sonuçları açıklanıyor tıkla öğren

 2013 DGS tercih sonuçları nezaman açıklanacak tıkla öğren ÖSYM, 2013 DGS yerleştirmelerine göreüniversite kayıtlarının 2-6 Eylül arasında yapılacağını duyurdu.

Meslek yüksekokulları ile açıköğretimön lisans programlarından mezun olanbaşarılı öğrencilerin örgün öğretim lisansprogramlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgilisınav ve yerleştirme işlemleri ÖSYMtarafından yürütülen DGS tercih süreci bitti.  DGS yerleştirme sonuçlarının ne zamanaçıklanacağı merak edilen konu oldu.ÖSYMDGS yerleştirmelerine göre üniversite kayıtlarının 2-6 Eylül arasında yapılacağını duyurdu.DGS yerleştirme sonuçlarına göre yerleşen adayların kayıtlarından sonra DGS ek yerleştirmedönemi başlayacak.  Bu yıl sınavın zor olması sonucu kat sayıların yükselmesi ile sınavı kötü geçip düşük puan bekleyen adayların puanları beklediğinden daha yüksek geldi. Bunun sonucunda bu yıl puanların yükseleceği kesinleşti. Şöyle ki bu yıl DGS'nin zor olması ile kat sayıların değiştiği yani bunu örnek ile açıklayacak olursak geçen yılın 1.si 322 puanla 1. olurken bu yıl 322 puan alan aday 60. sıralarda olduğu görüldü. 


DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 
21 Temmuz'da gerçekleştirilen DGS'nin yerleştirme sonuçları büyük ihtimal 29-31 Ağustos arasında açıklanacak. DGS yerleştirme sonucuna göre üniversite kayıtlarının 2-6 Eylül'de olduğu ÖSYM tarafından kılavuzda belirtildi.  


DGS İLE YERLEŞENLERİN YURT VE BURS İMKANLARI 
DGS ile üniversiteye devam etme hakkı kazanan adaylar eğer bir yıl ara vermeden okula devam edecek pozisyonda iseler kredi ve yurt başvurusunda bulunabiliyorlar. 2 yıllık okulu bittikten 1 yıl sonra herhangi bir üniversiteye yerleşen adaylar ise burs ve yurt başvurusunda bulunamayacaklar.

mebpersoneli

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim