Öğretmen Diyarı

2010 KPSS\'nin ilahiyatçı dahileri!

Osman Özgan, Cahit Saraçoğlu

2010 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) Eğitim Bilimleri sorularının yanı sıra Genel Yetenek ve Genel Kültür sorularının da çalındığının ortaya çıktığı soruşturmada paralel bağlantılar bir bir dökülmeye devam ediyor. Paralel yapıyla bağlantısı olduğu belirlenen 61 ilahiyatçı ile 19 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği mezununun 2010 KPSS'sinin dehaları arasında yer aldığı tespit edildi. 61 ilahiyatçının 3'ü Eğitim Bilimleri sorularının tamamını doğru yanıtlarken, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği mezunu 1 aday Eğitim Bilimleri'nden, 1 aday da Genel Yetenek'ten ful çekti.

2010'NUN İLAHİYATÇI DAHİLERİ

10 Temmuz 2010'da yapılan KPSS sorularının çalınmasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu'nda görevli Savcı Yücel Erkman'ın yürüttüğü soruşturma derinleştikçe paralel yapının binlerce gencin umudunu söndürdüğü sahtekarlıkları da gün yüzüne çıkıyor. 2010 yılındaki KPSS'de 100 ve üzeri net yapan adaylar mercek altına alındı. Yapılan inceleme neticesinde 61 İlahiyat mezunu aday, 100 ve üzeri nete imza atarken, bunların 3'ü ise Eğitim Bilimleri sınavında ful çekti.

KARI KOCA SÜPER ZEKA

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği mezunlarından 19 aday 100 ve üzeri net yaparken, bunların da biri Eğitim Bilimleri'nden biri de Genel Yetenek alanından ful çekmeyi başardı. Yapılan incelemede bu adaylardan çoğunun sınav öncesinde paralel yapının eğitim kurumlarında çalıştığı belirlendi. Söz konusu adaylardan bazılarının eşlerinin de aynı sınavda yüksek başarı (!) gösterdiği görüldü.

BAŞARILARI BİR ANDA ARTTI!

2010 yılındaki sınavda göz dolduran başarıya imza atan bazı adayların bir önceki yıl yapılan KPSS'de ise adeta döküldükleri görüldü. Bazı adayların ise soruların çalındığının anlaşılması üzerine tekrarlanan Eğitim Bilimleri sınavına girmedikleri, bunun yerine P3 puan türüyle kamuda düz memur olmayı tercih ettikleri belirlendi.

İşte deha örnekleri!

- 2009 KPSS'de sadece 60 puan alan Zafer B. 1999 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat'tan mezun oldu. 1999-2012 yılları arasında cemaatin eğitim kurumlarında çalıştığı belirlenen Zafer B., Eğitim Bilimleri sınavından 120 nete imza attı.

- 2004'te Hitit Üniversitesi İlahiyat'tan mezun olan Nurşen Ç. de Eğitim Bilimleri'nden 120 net yapan dahilerden. Nurşen Ç., 2011 yılında Diyanet'te kadrolu işe başladı.

- Eğitim Bilimleri'nden 120 net yapan bir başka aday ise 2000 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat'tan mezun olan Süreyya İ.

- 2009 yılındaki sınavdan 63 puan alan, 2002 İstanbul Üniversitesi İlahiyat mezunu Kenan G. de Eğitim Bilimleri'nden 117 net yaptı. Kenan G., tekrarlanan sınavda ise aynı başarıyı gösteremedi. Kenan G.'nin eşi Hatice G. de 2010 sınavında büyük başarıya imza atanlardan(!). Fule yakın netler yapan Hatice G., Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavının iptal olmamasından yararlanarak öğretmen olarak atanmayı başardı.

- 2006 yılında Erciyes Üniversitesi İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği'nden mezun olan Hatice A. da 2006-2012 yılları arasında cemaatin eğitim kurumlarında çalışan biriydi. O da Eğitim Bilimleri'nden 120 nete imza attı.

\"Yeni
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim