Öğretmen Diyarı

1620 kadro için ÖMSS tercih süreci başlıyor

DUYURU

 

(16 Ocak 2014)

 

ÖMSS İle Engelli Memur Yerleştirme: Bazı KamuKurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına >YerleştirmeYapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

 

“Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ileYapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü HakkındaYönetmelik” hükümleri uyarınca yapılan 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarınaÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

 

Bu amaçla hazırlanan Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzeretercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır.

 

Tercih Kılavuzu, 27 Ocak-3 Şubat 2014 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internetadresinden yayımlanacaktır.

 

Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS’ye girilmiş ve ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisansmezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir.

 

Tercih Kılavuzunda yer alan kadroları, önceki ÖMSS Tercih Kılavuzlarında yer alan herhangi bir kadroyaMerkezimiz tarafından yerleştirilen adaylar tercih edemezler.

 

Adaylar tercihlerini, 27 Ocak-3 Şubat 2014 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’ninhttps://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileriyapacaklardır. ÖMSS İle Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeyebaşvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

 

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

 

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol