Öğretmen Diyarı

Türkiye Kamu-Sen\'den Eski Meclis Önünde Andımız Eylemi

Türkiye Kamu-Sen, 'demokratikleşme paketi'nde yer alan, 'Andımızın' okullarda okunmasının kaldırılmasına tepki için eski Meclis önünde eylem yaptı. 

'Demokratikleşme paketi' ile 'Andımızın' okullarda okunmasına son verilmek istenilmesi, 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde toplanan Kamu-Sen üyeleri tarafından protesto edildi. Toplanan grup Türk bayrakları sallayarak 'Ne mutlu Türküm diyene' sloganları attı. 

Burada bir konuşma yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan İsmail Koncuk, "Demokrasi ve özgürlükle uzaktan yakından ilgisi olmayan, 76 milyon vatandaşımızın ortak ihtiyaçlarını karşılamak yerine terör örgütünün taleplerini hayata geçirmeyi amaçlayan sözde demokrasi paketi" olduğunu ifade etti. 

Kamu- Sen adına açıklama yapan Genel Başkan İsmail Koncuk, "Vatandaşlarımızı bir arada tutan ve ortak bir amaç etrafında kenetlenmemizi sağlayan üst kimliğimiz "Türklük" yok edilmek istediğini her sabah okullarda okutulan 'Öğrenci Andı' kaldırılmakta, 'Ne mutlu Türküm diyene' diyenler susturulmak" olduğunu söyledi. 

Terör örgütünün istekleri göz önüne alındığını belirten Başkan Koncuk, "Bu paketle, terör örgütünün talepleri 76 milyon vatandaşımızın ortak taleplerine tercih edilmekte, bebek katilleriyle yapılan pazarlıklarda verilen sözler, tüm milletimizin arzusuymuş gibi gösterilmektedir" ifadesini kullandı. 

"Toroslara çıkın bir bakın. Nerede kara bir Yörük çadırı görürseniz, dumanı da tütüyorsa dünyada hiçbir güç bizi asla yenemez" Atatürk'ün sözünü hatırlatan Başkan Koncuk, "Bu coğrafyadan Türk adını silmeyi hedefleyenlere karşı, şehitlerimiz kanlarıyla sulanmış bu toprakların Türk yurdu olduğu bir kez daha ilan ediyor" şeklinde konuştu. 

Toplanan Kamu-Sen ve vatandaşlar 'Andımız' okuyarak sessizce dağıldı. - ANKARA

sondakika.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol