Öğretmen Diyarı

Sendikalar Sözleşmeli Personeli Unuttu!!!

Bilindiği üzere 25 Haziran 2013 tarihinde çıkarılan KHK ile tüm belediyelerde ve diğer kurumlarda çalışan sözleşmeli personel (5393, 5302, 4b, 4924 gibi) kadroya alınmıştır. 25 Haziran 2013 tarihinden sonra göreve başlayan sözleşmeli personel bu haktan yararlanamamış ve mağdur olmuştur.

 

SENDİKALAR - SÖZLEŞMELİ PERSONEL

 

Sendikaların hükumete sunduğu 21 maddelik talepte, sadece yurt dışında çalışan 4B' lilerin kadroya geçmesi için talepte bulunulmuştur. Yurt içi-yurt dışı ayrımı olmadan tüm sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesinin talep edilmesi, daha sağlıklı ve adaletli bir karar olacaktır.

 

STATÜ FARKI, İŞ MOTİVASYONU VE PSİKOLOJİK ETKİLER

 

Belediyelerde ve diğer kurumlarda çalışan sözleşmeli personel, her sene sözleşmesinin yenilenip yenilenmeyeceği kaygısını taşımaktadır. Bu sebeple sözleşmeli çalışan personelin, iş güvencesiz bir ortamda, iş motivasyonu düşmekte ve hatta sözleşmeli personel psikolojik çöküntü içerisine girebilmektedir. Ayrıca aynı işi yan yana yaptığı kadrolu personelden farklı statüde değerlendirildiği çalışma ortamında, iş barışı olumsuz yönde etkilenmektedir.

 

Bu ayrımcılığın ortadan kalkması adına, iş güvencesinin olduğu bir iş ortamı için, belediyelerde ve diğer kurumlarda çalışan sözleşmeli personel, kadroya alınmayı talep etmektedir. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim