Öğretmen Diyarı

SENDİKALAR RUTİN (YÖNETMELİĞE BAĞLI) ALAN DEĞİŞİKLİĞİNE NEDEN SAHİP ÇIKMIYOR

Rutin yönetmeliğe bağlı alan değişikliğinin geçen yıl sadece sertifikalılara yapılması , bu yılda herhangi bir tarih verilmemesi biz rutin ( yönetmeliğe bağlı ) alan değişikliği bekleyenlerin geçen yaz ve bu yaz tatilimizi tatil olmaktan çıkarıp çekilmez bir hale sokmuştur. Ve Bu durum halen devam etmektedir. Konu ile ilgili sendikalara telefon,mail ve fax gibi çeşitli iletişim yollarıyla rutin alan değişikliği bekleyen öğretmenler taleplerini iletmişlerdir. 30 civarında eğitim sendikası olmasına rağmen 4 sendika rutin ( yönetmeliğe bağlı ) alan değişikliğinin yapılması için basın açıklaması yaparak meb’e yazılı olarak talepte bulunmuştur .

TÜRK EĞİTİM SEN , ANADOLU EĞİTİM SEN , ÖZGÜR EĞİTİM SEN ve ATASEN rutin alan değişikliği bekleyen öğretmenlerin haklı taleplerine tercüman olurken. Yetkili sendikamız EĞİTİM BİR SEN in ve EĞİTİM SEN gibi diğer 24 eğitim sendikamızın konu ile ilgili ne bir basın açıklaması ne de meb’e yapılan başvuru talebi bulunmaktadır. Biz rutin (yönetmeliğe bağlı) alan değişikliği bekleyen öğretmenler talebimizi özellikle yetkili sendikamız eğitim bir sene çok defa iletmemize rağmen eğitim bir sen alan değişikliği sessizliğini bozmamıştır. Biz rutin alan değişikliği bekleyen öğretmenler eğitim bir sene soruyoruz bizim bu haklı davamızda neden yanımızda durmuyorsunuz eğer haklı olduğumuz bir davada bile bizim yanımızda durmayacaksanız nerde ve ne zaman yanımızda duracaksınız. Eğitim bir sen meb’in alan değişkliğine sıcak bakmadığını atama bekleyen öğretmenlerin alan değişikliğine tepki gösterdiğini söylüyor.

Meb yetkililerine , sendika yetkililerine ve atama bekleyen öğretmenlere soruyorum rutin alan değişikliğinin ilk atamaya nasıl bir olumsuz etkisi olabilir. Alan değişikliği bekleyen öğretmenlerin çoğunluğu yan alan değişikliğinden pişman olan sınıf öğretmenleri ; bunlar liseye tarih , edebiyat gibi branşlara geçip pişman oldular ve geri dönmek istiyorlar. Yine atama bekleyen öğretmenler unutuyor ki bizler zaten öğretmeniz başka bir kurumdan veya başka bir yerden gelmiyoruz biz alan değiştirmeden öncede öğretmen açığı 90 bin alan değiştirdkten sonrada açık 90 bin olacaktır . Yani buradan anlaşılıyor ki ; körler sağırlar birbirini ağırlar hesabı rutin alan değişikliği engellenmektedir . Yetkili sendikamız Eğitim bir sen ve Eğitim sen başta olmak üzere 24 sendikamıza çağrıda bulunuyoruz rutin alan değişikliği haktır ve ilk atamayla hiç bir alakası yoktur. Lütfen bu konuda sendika olarak basın açıklaması yaparak ve rutin alan değişikliğinin hemen yapılması için mebe yazılı olarak talepte bulunun . Bizler rutin alan değişikliği bekleyen öğretmenler konunun takipçisi olacağız ve peşini bırakmayacağız .

 

RUTİN ( YÖNETMELİĞE BAĞLI ) ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim