Öğretmen Diyarı

Sendikalar Planlama Yapılmadan İmam Hatip Açılmasına Tepki Gösterdi

Samsun'da Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, Aktif Eğitim Sen, Eğitim Sen Sendikalarının Samsun Şubesi temsilcileri okullarda yaşanan dönüşüm sorununa tepki göstermek için ortak basın açıklaması düzenledi.


Canik ilçesindeki 4 katlı Fatih Ortaokulu’nun 2 katının plansız ve programsız bir şekilde İmam Hatip Ortaokulu’na tahsis edilmesine tepki gösteren Sendikalar Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı uygulamaların eğitim alandaki sorunları çözmekten çok sorun oluşturduğunu söylediler.


Planlama Yapılmadan İmam Hatip Açılıyor


Sendikalar adına basın açıklamasını Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı İsmail Yavuz okudu. Yavuz, "Hükümet okullar arasında yaptığı ayrımcılığa son vermelidir. Eğitimde dönüşüm adı altında okulların fiziki şartları elvermemesine rağmen zorla yeni sınıflar yapılıyor. Samsun’daki okullar bir planlama yapılmadan İmam Hatip Okulları’na dönüştürülmekte. Dönüştürülemeyen okulların da bünyesinde yer yetmediği iddiasıyla İmam Hatip sınıfları açılmakta" dedi.


Öğretmenler Norm Kadro Fazlasına Düşecek


Bu uygulamadan Fatih Ortaokulunun da nasibini aldığını söyleyen Yavuz, "Bu durum önümüzdeki eğitim döneminde öğrencilerin daha kalabalık sınıflarda okumasına neden olacak. Ayrıca öğretmenler de norm kadro fazlası durumuna düşecekler" açıklamasında bulundu.


Sendika Başkanları ve üyeleri basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol