Öğretmen Diyarı

ÖVDER: Öğretmenlere, düşmanın dahi kullanamayacağı ifadeler kullandı

Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği (ÖVDER)İzmir Şube Başkanı Orhan Yüce, Balçova Milli Eğitim Müdürü Ömer Baydemir'in, nöbet eylemi ile haklarını isteyen öğretmenlere karşı düşmanın dahi kullanamayacağı ifadeler kullandığını iddia etti.

Baydemir'in hak arama çalışmalarını saptırdığını yazılı bir açıklama ile belirten Yüce, "Halkı ayrıştırmaya çalışan iktidarın elemanı olarak getirilen ilçe milli eğitim müdürü, kendisini iktidar partisinin ilçe başkanı olarak görerek kullandığı ifadelerde hiçbir sakınca görmemiştir. Biz öğrenci velileri okullarda yaşananları biliyoruz. Çocuklarımızı kendi düşünceleri için nasıl zorladıklarını biliyoruz.

İl milli eğitim müdürünün yasaklarını da gördük. Ama bir ilçe müdürünün bu kadar pervasız olacağını görmemiştik. Bunu da gördük. Öğretmenleri Marksist, çıkarcı, yalancı, paracı gibi hakaretlerle karalayan bir kişi, Balçova da eğitimi nerelere götüreceğini belli değil mi?

İnsanlık tarihini de karalayan ilçe milli eğitim müdürünün yeri artık AKP ilçe başkanlığı olmalı ki, cumhurbaşkanına daha yararlı olur. Biz öğrenci velileri olarak böyle bir ilçe milli eğitim istemiyoruz. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz üstüne siyaset yapmasını istemiyoruz. Derhal makamını değiştirmelidir. AKP ilçe başkanlığı koltuğuna oturmalıdır." dedi. 

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim