Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerin İtibarı İçin 4 Sendika Birleşti - Ortak Açıklama
   
Manisa'nın Demirci İlçesinde faaliyet gösteren eğitim sendikaları geçtiğimiz hafta ilçede gündem olan ve ulusal medyada da yer alan iddialar ve yargı sürecine taşınan olayların ardından bir basın açıklaması yaptı.
AÇIKLAMA ŞÖYLE ;
Tarihin başlangıcından bu yana bütün dinlerin, bütün felsefelerin ortak değer olarak kutsal kabul ettiği meslektir öğretmenlik. İnsanlığın gelişmesi medenileşmesi ve yaşam standartlarının yükselmesinde en büyük katkıyı öğretmenler sunmaktadır.

Son zamanlarda kötü örnekler ve iddialar üzerinde meslek grubunun karalandığı görülmektedir. Kurumlarda hata yapan kişilerin suçu kuruma mal edilemez. Bütün meslek gruplarında hata eden, yanlış yapan veya iddia olunan bir kısım olaylar ve iken öğretmenlik mesleğine bu kadar yüklenmek ; çocuklarımızı emanet ettiğimiz insanları üzmekte, morallerini bozmakta ve motivasyonlarını azaltmaktadır. Halbuki öğretmenlerimiz her zaman ve mekanda kendi çocuğu gibi gördüğü öğrencilerinin yanındadır.

Özellikle Demircimizde canını dişine takarak çocuklarımıza hizmeti fedakarca yürüten, ilçemizi il bazında uzun yıllardır merkezi sınavlarda zirvede tutan öğretmenlerimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz. Veliler ve tüm Demirci halkı olarak öğretmenlerimize gereken desteğin verildiğini biliyor ve bundan sonra da bu desteğin verileceği inanıcı taşıyoruz.

Biz Eğitim-Bir-Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim-İş ve Eğitim-Sen olarak tüm farklı düşüncelerimizi bir kenara koyarak, öğretmenlerimizin itibarının korunmasının gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesinde ve ülkemizin maddi ve manevi inşasında çok önemli bir yer tuttuğuna inanıyoruz. 
Ve kamuoyunu bundan önce olduğu gibi bundan sonra da öğretmenlerimiz ile bir ve beraber olmaya davet ediyoruz .

Kaynak:
www.manisasonhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ece Sezer 2 yıl önce

takdir edilecek bir tavır bu tablo her anlamda olmalı öğretmen hakkında ahkam kesen yazan cizen her konuda tavıraları ortak olursa öğretmenler yalnız olmadığını hissedecektir saygılar

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim