Öğretmen Diyarı

KİM TAKAR MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINI?

Eğitim öğretim yılının ikinci dönemine iş bırak ve nöbet kargaşasıyla başlayan okullarda uygulamada yaşanan sorunlar kaosa dönüşmüş durumda. Bakanlıkta, öğretmenlere ücret verilmesine yönelik hiç bir adım atılmazken diğer taraftan nöbet tutmayan öğretmenlere görevini yamamış sayılacağına ilişkin talimatlar verildi.

 

Bakanlığın İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği yazı ile il Milli Eğitim Müdürlüklerinin nöbet sorunu yaşanan okullara verdiği talimat ise tamamen birbirinin tersi yönünde.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenin nöbet görevini yerine getirmek zorunda olduğuna ilişkin yazısının ardından Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü nöbet tutmayan öğretmenlerin bulunduğu bir okul müdürlüğünün görüş istemesi üzerine sendika yönetim kurulu kararlarına istinaden işlem yapılmamasını istedi.


Türk Eğitim-Sen sendikasının 21/01/2015 tarihli ve 07 sayılı Merkez Yürütme Kurulu’nun kararı ile Eğitim-İş sendikasının 20/12/2015  tarihli ve 6819 sayılı Sendika Merkez Yürütme kurulu’nun kararı ve ilgililerin dilekçeleri gereği söz konusu konu hakkında herhangi bir işlem yapılmayacaktır. Ancak öğrencilerin sağlık, eğitim ve güvenlik ortamlarını etkilemeyecek şekilde gerekli tedbirlerin alınması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim