Öğretmen Diyarı

İLÇE MİLLİ EĞİTİM VE ŞUBE MÜDÜRLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
 Göreve iade edilmeyen okul müdürleri, adliye önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Türk Eğitim Sen ve Eğitim İş Aydın Şubesi'nin yaptığı ortak basın açıklamasında konuşan Avukat Ramazan Aker, “Atatürkçü olan okul müdürlerini görevden almak için özel olarak düzenlenmiş yönetmelik doğrultusunda okul müdürlerine yetersiz puan veren ilçe milli eğitim ve ilçe şube müdürleri hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi. Aker, yıllarını eğitime adamış, Aydın ilini başarılarda ilk sıralara taşımış, birçok ödül alan okul yöneticilerine ilgili ‘düzen’ yönetmeliği bahane edilerek haksız ve hukuksuz yere ilçe milli eğitim müdürleri ve ilçe şube müdürlerince yetersiz puan verildiğini söyledi.

“ADALETLİ DEĞERLENDİRME DEĞİLDİR”

Aker, okul müdürlerini görevden almak için düzenlenmiş ‘düzen’ yönetmeliğinde birlikte çalışma zorunluluğunun dolmadığını söyleyerek, “Ek-1 formunda okul ve kurum yöneticileri ile birlikte kanuni zorunlu çalışma süresi 6 ay olmasına rağmen süre dolmamıştır. İlgili ilçe milli eğitim müdürü ve ilçe şube müdürleri, okul müdürlerini puanlamışlardır” diye konuştu.
İlgili milli eğitim ve şube müdürlerinin, okul müdürlerinin görev yaptığı kurumu hiç ziyaret etmediğini söyleyen Aker, sözlerine şöyle devam etti: “Ziyaret etmeden ve yönetici olarak puan verilmeyen kriterler bakımından, puan verilmemesinin dayanağını somut bilgi ve belgelerle açıklığa kavuşturmadan değerlendirmelerde bulunmuşlardır.”

(ÖZGE SÖNMEZ)


Kaynak:aydindenge.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim