Öğretmen Diyarı

Eğitim sendikaları da hain saldırıya tepki gösterdi!
Ankara'daki hain saldırıya eğitim sendikaları da yaptıkları yazılı açıklamalarla tepki gösterdi. Saldırının ardından sendikalar birer yazılı açıklama yaptı

Başkent Ankara’da askeri araçlara yönelik olarak düzenlenen saldırıya eğitim sendikalarından da sert tepkiler geldi. Sendikalar, hain saldırıyı kınadı ve terörü lanetledi.

Genelkurmay Karargahı’na sadece 300 metre uzaklıkta askeri araçların geçişi sırasında patlama meydana geldi. Eğitim sendikaları, yazılı olarak yaptığı açıklamalarla teröre tepki gösterdi

Ankara’da saat 18:30 sıralarında Genelkurmay Karargahı’na sadece 300 metre uzaklıkta askeri araçların geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre 28 kişi şehit oldu, 61 kişi de yaralandı. Eğitim sendikaları, yazılı olarak yaptığı açıklamalarla hain saldırıya tepki gösterdi.

“TERÖR İĞRENÇ YÜZÜNÜ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ!”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Ankara’da yaşanan hain saldırıya ilişkin bir kınama mesajı yayımladı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un mesajında şu ifadelere yer verildi;

” Başkentimiz Ankara’da akşam saatlerinde askeri servis araçlarına yönelik olarak haince düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Dili, dini, vatanı ve milleti olmayan terör bir kez daha iğrenç yüzünü göstermiştir. Ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve bekasına yönelik bu saldırının ardındaki güçler bir an önce gün yüzüne çıkarılmalı ve adalete teslim edilmelidir.  Bilinmelidir ki, Türk milleti hiçbir şekilde tehditlere boyun eğmeden bu vatanın birliği ve dirliği için mücadelesini ebediyete kadar sürdürecektir. Haince ve alçakça düzenlenen bu saldırı Türk milletinin üzerinde oynanan kalleş oyunların bir göstergesidir. Ancak, milletimiz her zaman olduğu gibi bu çirkin oyunları bozacak ve hainler emellerine asla ulaşamayacaktır
.
Türkiye Kamu-Sen camiası olarak, Ankara’da yaşanan bu hain ve kalleş saldırıyı bir kez daha lanetliyor, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine baş sağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.”

“TERÖR BİR İNSANLIK SUÇUDUR, LANETLİYORUZ!”

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-iş), yazılı bir açıklamayla saldırıyı kınadı ve lanetledi. Eğitim-iş açıklamasında şu iafdelere yer verildi:

” Bugün akşam saatlerinde, Türkiye’nin Başkenti Ankara’da gerçekleştirilen ve onlarca insanımızın hayatını kaybetmesine neden olan ve yine sayısını tam olarak bilemediğimiz birçok vatandaşımızın yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısını kınıyor ve lanetliyoruz.

AKP’nin uygulamış olduğu iç ve dış politika, Türkiye’yi her türlü terör saldırısına açık bir coğrafyaya dönüştürmüştür. Suriye politikası ve terörle müzakere süreci, ortaya çıkan tablonun temel nedenidir. AKP’nin komşu bir ülkenin toprak bütünlüğün tehdit eden politikaları ile emperyalizmin bölgeye yönelik planları yurttaşlarımızın can güvenliğini tehdit eder noktaya gelmiştir.

Ülkenin başkentinde; TBMM, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı gibi devlet kurumlarının yanı başında gerçekleştirilen bu saldırı ülkedeki güvenlik ve istihbarat zaafını ortaya çıkartmıştır. Patlamanın nedeni hakkında henüz tam bir açıklama yapılmazken, siyasi iktidar her zaman olduğu gibi jet hızıyla yayın yasağı getirerek halkın bilgi edinme hakkını ihlal etmektedir.

Patlamanın sorumluları ve arkasındaki güçler bir an önce ortaya çıkarılmalı ve bu konuda halka hesap verilmelidir.

Ortadoğu’daki ABD’nin ve diğer emperyalist güçlerin karıştığı kavgaya, akıldan ve ulusal çıkarlardan uzak bir şekilde salt taşeron olma mantığıyla müdahil olan AKP iktidarı, izlediği yanlış dış politika ile Türkiye’yi de bir çatışma sürecinin içine itmiş ve ülkeyi savaşın eşiğine getirmiştir.

AKP iktidarının, çok uluslu terör örgütlerine sınır kapılarını açması, onlara her türlü desteği vermesi, etnik ve mezhepsel ayrışma temelinde siyaset izlemesi, “çözüm süreci” adı altında kamuoyunu oyalayarak terörle mücadele etmek yerine terörün varlığından siyasi rant elde etmek istemesi, bugün ülkemizde insanların katledilmesine yol açmaktadır. Siyasi iktidar, terörü besleyecek, ayrımcılığı kurumsallaştıracak etnik ve mezhep temelli politikalardan vazgeçmeli, ülkenin huzur ve istikrarı bir an önce sağlanmalıdır. Eğitim-İş olarak, nereden ve kimden gelirse gelsin terör bir insanlık suçudur, diyoruz. Tüm ulusumuza bir kez daha başsağlığı yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.”

“ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI’NDAN TAZİYE VE KINAMA”

Anadolu Eğitim Sendikası da (AES) hain saldırıya tepki gösterdi. AES’in  taziye ve kınama mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Bu akşam saatlerinde başkentimizin askeri ve siyasi açıdan en önemli kavşağında meydana gelen patlama, yalnızca Ankara’yı değil tüm yurdu sarsmıştır. Terörün her türlüsünü AMA demeden lanetleyen dillerimiz, peş peşe gelen saldırılar yüzünden adeta nasır tuttu lakin kurban verdiğimiz şehitlerin, sivil kayıpların arkası kesilmedi.
Bu akşam evlerine varmak için düştükleri yolda hain terörün kurbanı olan canlarımıza rahmet dilerken, saldırının ardındaki failler bulunsun istiyoruz. Başımız sağ, devletimiz daim, bu saldırı SON olsun…”

“TERÖRÜ VE TERÖRE DESTEK VERENLERİ KINIYORUM”

Ankara’da askeri servis konvoyuna yönelik yapılan terör saldırısının ardından Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da yaptığı açıklamada,

“Ülkemize, milletimize, güvenlik görevlilerimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırıları lanetliyor, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” dedi.

“Terör karanlık ve kanlı yüzünü bu kez Ankara’da gösterdi” diyen Yalçın, “Ankara’da askeri servis konvoyuna yönelik yapılan alçak terör saldırısında çok sayıda şehidimiz var, onlarcası da yaralandı. Türkiye’mizin birliğine, huzuruna ve bütünlüğüne karşı yapılan terör saldırılarını kınıyor ve lanetliyoruz. Bu saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

Yalçın sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Teröristlerin bu insanlık dışı saldırıdaki amacı, Türkiye’de kaos ve huzursuzluk ortamı oluşturmaktır. Ülkemizin ekonomik, toplumsal, sosyal, kültürel ve siyasal yapısını sarsmak için yapılmış olan hain saldırıyı lanetliyor, Türkiye’nin, vatandaşlarını savunma görevini ve insanlık ailesine karşı sorumluluğunu yerine getirerek ortaya koyduğu teröre karşı kararlı mücadeleyi destekliyoruz. Milletimiz, kendi varlığına yönelen her tehdidi, birliği ve beraberliğini kalkan yaparak bertaraf etmeyi bilmiştir, bugün de üzerine düşeni yapacaktır. Hiçbir milliyet ve köken ayırt etmeyen terör eylemlerine verilecek en güzel yanıt, milletimizin tek yürek olmasıdır. Büyük Memur-Sen ailesi olarak bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve arkasındaki karanlık odakların tuzağına düşmemektir. Terör, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur. Büyük Memur-Sen ailesi olarak terörü hangi adresten gelirse gelsin, reddediyor ve kınıyoruz.”

 

 

 

 

 

 

Anadolu Eğitim Sendikasından (AES) TAZİYE VE KINAMA

Bu akşam saatlerinde başkentimizin askeri ve siyasi açıdan en önemli kavşağında meydana gelen patlama, yalnızca Ankara’yı değil tüm yurdu sarsmıştır. Terörün her türlüsünü AMA demeden lanetleyen dillerimiz, peş peşe gelen saldırılar yüzünden adeta nasır tuttu lakin kurban verdiğimiz şehitlerin, sivil kayıpların arkası kesilmedi.
Bu akşam evlerine varmak için düştükleri yolda hain terörün kurbanı olan canlarımıza rahmet dilerken, saldırının ardındaki failler bulunsun istiyoruz. Başımız sağ, devletimiz daim, bu saldırı SON olsun…

 

Kaynak: Sözcü

 

 

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim