Öğretmen Diyarı

Eğitim Bir Sen'den Uzman Öğretmenlik Talebi

Toplantıda konuşan Ahmet Özer; görüşmelerin odaklı olabilmesini, talepleri doğrultusundaki düzenlemelerin en kısa sürede gerçekleştirilerek, eğitim çalışanlarının anayasal ve evrensel insan hakları standardına uygun bir şekilde sosyal, mali, özlük haklarının ve çalışma ortamının iyileştirilmesini, daha huzurlu bir çalışan kitlesi oluşturulmasını, çalışma barışının sağlanmasını ve yüksek performansa ulaşılmasını temenni ettiklerini söyledi.

Önerilerinin, eğitim çalışanlarının tüm sorunlarını içermediğini ifade eden Özer, “Bu teklifler, eğitim çalışanlarının güncel ve acil sorunları göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Sunulan tekliflerin tamamının kabulü mümkün olup somut, makul ve uygulanabilir önerilerimizin gerçekleştirilmesini istiyoruz” dedi.

Bilindiği gibi yıllardır yapılmayan uzman öğretmenlik sınavı eğitimcilerimizi huzursuz etmekteydi. Yönetici atamada verilen ek puanlardan, maaş farklarına varıncaya kadar mağdur olan öğretmenler "Uzman öğretmenlik Sınavını" beklemekte. Eğitim Bir Sen yöneticileri ilgili toplantıda bu konuya özel önem vererek; Ekim 2009 tarihli Kurum İdari Kurulu'nda alınan, “Kariyer basamaklarında yükselmeye yönelik olarak Anayasa Mahkemesi'nin iptal ettiği hükümler göz önünde bulundurularak, yeniden uygulayabilmek amacıyla ilgili mevzuatında gerekli değişikliklerin yapılarak sınav açılmasına yönelik çalışmaların başlatılarak en kısa zamanda sonuçlandırılması” kararının yürürlüğe konulmasını; bu amaçla kariyer basamaklarına ilişkin hukuki düzenlemenin biran önce yürürlüğe konulmasını ve sınav takviminin açıklanmasını istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim