Öğretmen Diyarı

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNDA SENDİKALAR OYALANIYOR MU?


3 senedir yapilmayan alan degisikligi her sene sonunda  oldugu gibi bu senede  dillendirilmeye baslandi.Kasimin başında  Türk  Eğitim  Sen genel başkanı Sn. İsmail KONCUK  alan değişikliğinin yapilacagi ile igili tweetinden sonra  Eğitim  Bir Sen 
Genel  baskani Ali  YALÇIN in da aralik ayi basinda  bakanlığın   çalışmalarında sona gelindiği tweeti  alan değişikliği  bekleyenlerin  umutlarini taze tutmuştur. Haberimizin Yayına hazırlandığı siralarda da halen bununla ilgili bakanligin bir aciklama yapmamasi  bu konuda akla Sendikalarin bakanlik tarafindan oyalandigi  anlamini çıkarmak  zor degil. Çünkü  ocak ayiyla birlikte norm  fazlasi atamalari ve özür   durumu atamalari takvimi açıklandığında   takvimde bir sıkışıklık meydana gelecek  ve bu is kördüğüm  halini alacaktir.
Alan değişikliği icin bekleyen yaklaşık 700 kisilik grup ise ise Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce açılan 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Eğitim programını başarı ile bitirmis olup , Hizmet puanı üstünlüğüne göre 08/12/2014 tarihinde alan değişikliği yapılmasina  rağmen  kurslarinin devam etmesiyle sertifikalarin ocak 2015 te aldiklari için   tercihte bile bulunamamıştır.


Bizim çağrımız; Bakanligin ivedi şekilde bu soruna bir el atmasi ve kangren olan bu durumu çözmesi gerekmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim