Öğretmen Diyarı

ACI KAYIP, ACI DERS...

ACI KAYIP, ACI DERS...  

Öğretmeni değersizleştirme, öğretmeni her fırsatta suçlama, her fırsatta aşağılama neredeyse gelenek haline geldi.

Son olarak; devleti temsil etmekle sorumlu bir valinin sınıfta, öğrencilerinin gözü önünde azarladığı bir öğretmenimiz, bu üzüntü ve gerginliğin bedelini canıyla ödedi.

   Yalova Valisi’nin kılığını beğenmediği gerekçesiyle azarlayarak sınıftan kovduğu Yalova Fen Lisesi matematik öğretmeni Halil Serkan ÖZ, olay sonrası sendikalı-sendikasız öğretmenlerce sahiplenilmiş, tepki yürüyüşünde fenalaşan meslektaşımız kalp krizi geçirerek vefat etmiştir.

Bu kayıptan duyduğumuz üzüntü, neden olanlara duyduğumuz kızgınlığa da karışmaktadır.

Bu ölüm sıradan bir ölüm değildir. Başarılı, sevilen ve onurlu duruşuyla tanınan bir öğretmenin, öğrencileri önünde azarlanmasının ne kadar gurur kırıcı olduğu, nelere yol açtığı ortadadır. Meslektaşımızın vefatıyla birlikte hepimizin yüreğinde büyük bir yara açıldı, kolay kolay da iyileşmeyecek.

Devleti temsil etme hakkı, devletin öğretmenine bağırma, hakaret hakkını vermez. Bir yanlışta olan varsa idari yetki kullanılır, saygı sınırları aşılmaz. Öğrenci gözündeki itibarımızı kalıcı olarak yıkmak, onurumuzu ayaklar altına almak kimsenin hakkı, yetkisi değildir.

Anadolu Eğitim Sendikası olarak, uğradığı haksız fiil ile kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden, Sayın Halil Serkan ÖZ öğretmenimize rahmet, ailesi, sevenleri ve öğrencilerine başsağlığı diliyoruz. Son olsun, ders olsun…  

Anadolu Eğitim Sendikası adına Mehmet KARAAHMETOĞLU AES Yalova İl Başkanı

 

mebmedya.com

Anahtar Kelimeler:
acı kayıp acı ders

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim