Öğretmen Diyarı

20 Bin Öğretmen Atama Mağduru

TEOG’da öğrencileri kilometrelerce uzağa yerleştiren MEB, öğretmenler için de aynı uygulamayı hayata geçirdi. 6 bin öğretmen, eşinden ayrı il ve ilçelerde görevlendirildi. 20 Ocak’ta açıklanan atama sonuçları ise birçok öğretmeni hayal kırıklığına uğrattı.

Anadolu Eğitim Sendikaları Genel Başkanı Cansel Güven, yaklaşık 8 bin öğretmen çiftin farklı ilçelerdeki okullara görevlendirildiğini açıkladı. Güven, “Öğretmenler evinden 150-200 kilometre uzaklıktaki ilçelere görevlendirildiler” dedi.

20 BİN MAĞDUR VAR Türkiye'de 20 bin eğitimcinin bu durumda olduğunu vurgulayan Güven, "Özür durumuna 8 bin kişi başvurdu. Bu sayının yaklaşık 2 katı da yer açılmadığı için müracaat bile edemedi. Bize gelen şikâyetler sonucunda 20 bin kişinin mağdur olduğunu gördük" diye konuştu. 47 BİN ÖĞRETMEN ALINACAK Hükümet,47 bin yeni öğretmen alımını öngören kanun tasarısını Meclis’e sundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Bakanlar Kurulu üyelerinin imzasıyla Meclis’e gönderilen yasa tasarısı ile derecesi 1-9 arasında olmak üzere 47 bin“serbest kadro” öğretmen alınması öngörülüyor.


 Fatma EREN- BUGÜN GAZETESİ


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim