Öğretmen Diyarı

Zayıflatıcı bitki çaylarına dikkat!

Kadınlar zayıflarken sık sık alternatif yollara başvurabilmektedir. Bunlardan bir tanesi de son yıllarda kullanılan zayıflama çaylarıdır. Zayıflama çaylarının çoğu kadında gözle görülür etkisi görülmektedir.

Diyet sırasında doktorlar tarafından da zayıflamaya yardımcı takviyeler olarak hastalara önerilmektedir. Fakat sadece çay içerek zayıflamaya çalışmak kesinlikle karşı çıkılan bir durumdur.

Zayıflama çaylarının metabolizmayı hızlandırıcı, yağ yakıcı ya da sindirim sistemi sorunlarına karşı iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle kullanılan çaylardan sinameki, papatya çayları, adaçayı, biberiye, yeşil çay, civanperçemi, funda, kekik gibi otların saydığımız sorunlara karşı oldukça etkili olduğu bilinir.

Fakat bu çayların uzun süre kullanılması bazı sistemlerde tembellik meydana getirmekte ya da bir takım deformasyonlar ortaya çıkartmaktadır. Mesela uzun süre sinameki çayını içmek bağırsakta tembellik meydana getirmektedir. Yine bazı bitkilerin çaylarının sürekli içilmesi ile mide içinde sorunlar oluşturmaktadır. Mesela bağırsaklardaki sindirimi kolaylaştıran tüycükler incelerek yok olabilmektedir.

İşte bu gibi zararları yüzünden kadınların bitki çaylarını kullanırken dikkatli olması gerekir. Doktor tavsiyesine başvurulmalı ve bu çayların tek başına zayıflama amaçlı kullanılmaması tavsiye edilir.

haber7

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim