Öğretmen Diyarı

Vicks krem ve faydaları

Vicks, faydaları saymakla bitmeyen bir merhemdir. İçinde bulunan kafur, mentol, ökaliptol, terebentin nedeni ile çok eski zamanlardan bugüne kadar kullanılmıştır. Özellikle soğuk algınlığı ve gripte yararları büyüktür. Sürdüğünüz noktada hemen kılcal damarları genişletir ve hızla toksin atmanızı sağlar. Ayrıca akciğerlerde salgı arttırıcıdır. Fakat, vicks’in başka faydaları da var. İşte, Vicks merhemin bilinmeyen faydaları ;

 

\"vicksinGece yatağınıza yattığınızda boğazınızda gıcık ve sürekli bir öksürüğünüz varsa, hemen ayak tabanlarınıza vicks kremi ovalayarak yedirin ve çoraplarınızı giyin. Öksürüğün kısa bir süre sonra hemen kesildiğini fark edeceksiniz.

Vicks kremin sürüldüğü yerle de kılcal damarları genişleterek toksin attırdığını biliyoruz. Spor veya düşme, çarpma ile oluşan ağrılarda ağrıyan bölgeye bir miktar vicks sürerseniz o bölgede biriken toksinler atılacak ve ağrı yavaşlayacaktır.

Başınızı veya herhangi bir yerinizi bir yere sert çarptığınızda şişme varsa o bölgeye vicks uygulayın. Şişmeler ve morarmalar azalacaktır.

Tırnak mantarı çok bulaşıcı ve tırnakları kemirip bitiren bir rahatsızlıktır. Üstelik, ondan kurtulmak çok da zordur. 2 hafta kadar, tırnak mantarının olduğu bölgeye vicks sürün. Tırnak rengi kararacak ve daha sonra mantar problemi iyileşecektir.

\"vicksGrip ve soğuk algınlığında, viks merhemi göğsünüze ve sırtınıza sürün. Daha sonra gazete kağıdı ile iki bölgeyi kapatın. Sabaha, yataktan çok daha iyi kalkarsınız.

Sivrisinekler tarafından sürekli ısırılıyorsanız, bir miktar vicksi vücudunuza sürün. Sivrisinekler, koku nedeni ile sizi sokmayacaklardır.

Vücudunuzda bir kene fark ettiyseniz hemen üstüne bir miktar vicks sürün. Kene hemen kendini bırakacaktır.

Anahtar Kelimeler:
vicks krem faydaları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim