Öğretmen Diyarı

TEOG'da Daha Başarılı Olmanızı Sağlayan Besinler
Ne denir? Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur... O halde sağlıklı beslenmek gerekiyor ki, derslerimiz de başarılı olalım. 

Öncelikle TEOG'da başarılı olmak için tabi ki düzenli ve planlı bir çalışma sürdürmek gerekiyor. Bunun akabinde de sağlıklı beslenme....

İşte küçük öğrencilerin TEOG başarılarının anahtarı olacak besinler;

Mutlaka 4 porsiyon sebze meyve! 
Uzmanlarımız 'Çocuklar Renkli Beslenmeli' diyor. Bu ne demek? sebze ve meyvede çeşitlilik ve bolluk çok önemli. Mutlaka sebze ve meyve tüketilmeli. Kan şekeri düzeni, kalp sağlığı ve sindirim sistemi gibi çok sayıda fayda sağlayan sebze ve meyveleri okul çağındaki çocuklar mutlaka tüketmeli. 

Yumurta Şart!
En kaliteli protein kaynağı olan yumurta birçok vitamini içerisinde bulundurur ve her gün tüketilmesinde fayda vardır. 

Süt, Yoğurt...
Süt ve yoğurt gelişme çağındaki çocuklar için mükemmel bir beden geliştirici olduğu gibi beyne de mükemmel etkileri var. Çocukların günde en az 2 bardak süt ve yoğurt tüketmesi gerek! 

Balık ve kırmızı et olmaz ise olmaz! 
Balıktaki omega 3'ün zeka gelişimine olan faydasını söyleyemeye gerek var m bilemiyoruz. Balık mükemmel bir protein kaynağıdır. Zekayı açar. Kırmızı et ise, pro­te­in, de­mir, çin­ko ve B12 vi­ta­mi­ni içe­ri­ği ile çocukların yemeden yapamayağı bir besindir. b12 ile zekaya fayda sağlar. Başarılı olmak için balık ve kırmızı et olmaz ise olmaz bir besin kaynağıdır. 

Ve dahası...

Kurubaklagiller, tam buğday, pekmez, dut kurusu, keçi boynuzu, fındık, ceviz.... Bunların tamamı gelişme çağındaki çocukların ve sınava hazırlanan öğrencilerin zeka ve beyin gelişimi için oldukça faydalı besinlerdir. 

Ders çalışan öğrencilerin atıştırması için dut kurusu, keçi boynuzu, fındık, ceviz gibi besinler verebilirsiniz. Başarılar dileriz.Kaynak: www.kpsscafe.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim