Öğretmen Diyarı

Stresten kurtaran besinler

Yoğun geçen bir günün ardından üzerinizdeki stresten tükettiğiniz besinlerle kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?

İşte o stres savar besinler yiyecekler...

Kuşkonmaz: Bu yeşil sebze folik asit açısından oldukça zengindir. Folik asit, ruh halinizi dengelemenize yardım eder. Stresli olduğunuz zamanlarda vücudunuz ruh halinizi etkileyecek hormonlar üretir. Bir santim kalınlığında yedi sap kuşkonmaz ile stresten kurtulurken yerine kilo da almayacak ve sağlıklı kalacaksınız. 

Kırmızı et: Yüksek oranda çinko, B vitaminleri ve demir içeren kırmızı et, stresli bir günün akşamında masaya konulacak en uygun yiyeceklerden.

Süt: Vitamin B12 ve B2 dışında bol bol antioksidan da içeren süt, strese karşı da birebir. Kalsiyum ve proteinleri unutmamalı.

Süzme peynir ve meyve: Süzme peynir kalsiyum ve protein açısından zengin, ayrıca şeker yüklü olmadığı için sizi uzun sure tatmin edecektir. Bu peyniri portakal gibi C vitamini yüksek olan meyvelerle birlikte denemelisiniz.

Badem: Stresinizi birşeyler yiyerek hafifletmeye mi ihtiyacınız var? Öyleyse bu asabi tavrınıza önerimiz badem olur. Çinko ve magnezyum dışında E ve B2 vitaminleri açısından da oldukça zengin.

Yaban mersini: Antioksidanlar açısından zengin olan yaban mersini aynı zamanda bize çok lif az kalori seçeneğini sunuyor. Aynı zamanda stres savar olan C vitamini açısından da oldukça cömert.

Ton balığı: B6 ve B12 vitaminleri içeren ton balığı özellikle öğlen yemekleri için ideal bir tercih. Ayrıca az yağlı protein kaynaklarından biri olarak da biliniyor ama elbette kendisine çok yakışan mayonezden uzak durduğunuz sürece.

Anahtar Kelimeler:
Stresten Kurtaran Besinler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol