Öğretmen Diyarı

Soyanın verdiği gençlik

Beslenmede uzun zamandır hayvansal gıda yerine kullanılan ve özellikle vejetaryenlerin vazgeçilmez besin kaynağı soya, tam 4 bin yıllık bir geçmişe sahip.

Soya sütü, soya filizi ve tofu son yıllarda sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez üçlüsü. Biyolojik yapısıyla öne çıkan bir bitki olarak soya sadece besinsel değerleriyle değil aynı zamanda bileşimindeki vitaminler ve minerallerle pürüzsüz bir cilt ve sağlıklı saçlar için de bir numara.

Yapılan araştırmalar, soya tüketimleriyle batının da ilgisini çeken Asyalıların, menopoz dönemlerini neredeyse hiç şikayetsiz geçirmelerini ve genç görünümlerini soyaya borçlu olduklarını ortaya koyuyor.

Soyayı keşfeden kozmetik dünyası, uzun yıllardır özel ürünler üretiyor. Mucizevi soya filizleri, mükemmel bir cilt yapısı oluşmasında ve siyah noktaların yok edil­mesinde etkili.

Soyada bulunan bitkisel hormon “phyto-östrojen”, özellikle anti-aging kremlerinde kırışıklıkları önlemek ve cilt sorunlarını gidermek için birebir.

Kuruyan ellerin ve zarar görmüş tırnakların da soya, kakao yağı, E vitamini ve yeşil çay ektsreleriyle bakımını yapmak mümkün. Banyoda da soya sütü ve bal kuru ciltleri mineraller ve vitaminlerle beslemede ve bakımlarını yapmada mükemmel bir ikili oluşturuyor.

 

 

 

 

sozcu.com.tr

Anahtar Kelimeler:
soyanın verdiği gençlik

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol